yükleniyor...

Gmail e-posta adresinizi dark web’de arayacak

Google hesaplarının güvenliği önemli bir konudur. Güvenliğin artması için şirket, yeni bir özellik sunuyor: dark web raporu. Bu özellik sayesinde Gmail hesabınızın dark web’de yayınlanıp yayınlanmadığını öğrenebilirsiniz. Bu özellik, Chrome tarayıcısında yerleşik olan şifre yöneticisi ile birlikte veri koruma konusunda daha yüksek bir koruma sağlayacaktır.

E-posta adresleri gibi kişisel bilgiler, veri ihlallerinin bir sonucu olarak dark web’e düşebiliyor. Bu bilgiler daha sonra siber suçlular tarafından çeşitli şekillerde kullanılabiliyor. Ancak Google’ın dark web raporlama aracı sayesinde, kullanıcılar bilgilerinin dark web’de yayınlanıp yayınlanmadığını öğrenebiliyor.

Bu özellik daha önceden yalnızca Google One’a abone olan ABD’li kullanıcılar tarafından kullanılabiliyordu. Ancak şirket, özelliğin genişletilerek ABD dışındaki kullanıcılara da açılacağını duyurdu.

Gmail kullanıcılarına sunulan bir diğer yenilik ise spam korumalarının Google Drive’a geliyor olması. Kullanıcıların spam olarak belirlemek istedikleri içerikler otomatik olarak spam görünümünde sınıflandırılacak ve bu sayede yanlışlıkla erişim engellenecek. Bu yeni görünüm dosyaları ayırmayı ve incelemeyi daha kolay hale getirecek.

Sonuç olarak, Google kullanıcılarının verilerine yönelik güvenlik önlemleri almaya devam ediyor. Dark web raporu ve spam korumaları, kullanıcıların verilerinin güvenliği için atılmış önemli adımlardan sadece birkaçıdır.

Gmail e-posta adresinizi dark web’de arayacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Gmail e-posta adresinizi dark web’de arayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Batman Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar zyxel modem kurulumu rakı fiyatları gta 6 sistem gereksinimleri adet geciktirici ilaç isimleri 1997 doğumlu kaç yaşında olur