yükleniyor...

GM 6 İçin Android Oreo Yayınlandı!

General Mobile GM 6 modeli için uzun süredir beklenen yeni Android Oreo 8.0 güncellemesi yayınlandı.

Android One programı kapsamında üretien General Mobile’ın iddialı olduğu akıllı telefonlardan biri olan GM 6 için Android Oreo yazılım güncellemesi yayınlandı.

Google ve Android One projesi işbilriği kapsamında üretilen akıllı telefon General Mobile GM 6 modeli için uzun bir süredir yeni Android güncellemesi bekleniyordu. Nihayet Android Oreo GM 6 için yayınlandı.

Yeni güncelleme ile GM 6 modelinde pek çok yenilik de beraberinde geldi.

PIP(Picture in Picture)

Ana ekran üzerinde açık olan bir uygulamanın boyutunu küçültüp arka tarafta başka bir ekran üzreinde çalışmanıza devam edebilirsiniz.Bu yeni özellik hali hazırda kullanılan çoklu ekran özelliğine oldukça benziyor. Ancak o özellikten tek farkı cihaz ekranını ikiye bölmek yerine açık bir uygulamanın boyutunu küçültüyor.

Geliştirilmiş Otomatik Doldurma

Sistem üzerinde girdiğiniz şifreler ve kodlar sizin verdiğiniz izinler doğrultusunda hafıza kaydediliyor ve kullanmanız gerektiği anda ilk girişten sonraki girişlerde şifre alanları veya kişisel bilgi alanları otomatik olarak dolduruluyor.

Pil Kullanımı

Android Oreo 8.0 sıfır güncellemesi ile gelen en büyük özelliklerden biri de arka planda açık kalan uygualamaların pil tüketimi yeni sürümde biraz daha azaltılıyor.

Ayarlar Menüsünde Arama Çubuğu

Ayarlar menüsünde yer alan arama çubuğu sayesinde ayarlar kısmında girip uzun bir süre istediğiniz ayarı düzenlemek için vakit harcamanız önlenecek. Kullanmak istediğiniz ayar özelliğine daha kısa süre içersinde ulaşacaksınız.

Bildirim Erteleme

Akıllı telefonunuza farklı uygulamalardan gelen bildirimleri artık yönetebileceksiniz. Gelen bildirim üzerinde hafifçe sağa kaydırma işlemi uygulayarak 15 dakika, 30 dakika, 1 saat ya da 2 saat gibi sürelerle telefonunuza gelen bildirimleri erteleyebilirsiniz.

Bölünmüş Çoklu Ekran

Aynı anda iki farklı uygulamaya hakim olarak işlerinizi daha hızlı şekilde yürütebilirsiniz. Bu özellik öncesine göre artık akıllı cihazlarda daha kararlı ve hızlı bir yapıda çalışıyor.

60’dan Fazla Emoji

Günlük mesajlaşma konuşmalarının vazgeçilmezi haline gelen emojilerin sayısı yeni Android 8.0 güncellemesi ile artmıştı. Artık kendinizi ifade ederken yeni emojilerden de yararlanarak daha kolay bir şekilde sohbet edebilirsiniz.

Yeni güncellemeyi indirmek isteyen General Mobile GM 6 kullanıcıları Ayarlar kısmında yazılım güncellemelerini bugünden itibaren yapabilirler.

 

GM 6 İçin Android Oreo Yayınlandı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere GM 6 İçin Android Oreo Yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla