Gillette, Türkiye’nin ilk Fortnite Turnuvası’nı düzenliyor

04.01.2019
A+
A-

P&G’nin önder adam bakım markası Gillette, oyun geliştirme şirketi Epic Games tarafınca resmi şekilde desteklenen Türkiye’nin ilk Fortnite Turnuvası’nı düzenleyerek bir ilke daha imza atıyor.

Gillette, Türkiye’nin ilk Fortnite Turnuvası’nı düzenliyor

Dünyanın en popüler ölüm kalım oyunu olan Fortnite’ın Türkiye turnuvası altı hafta sürecek. Gençler, 5 hafta boyunca her Perşembe Twitch platformunda ünlü Twitch yayıncılarının yayınlarına katılarak turnuvaya dahil olabilecek. Turnuvanın finali ise 27 Ocak’ta ‘Multiplayer E-spor ve Oyun Festivali: Chapter VII’ adıyla İstanbul’da Avrasya Gösteri Merkezi’nde yapılacak. Turnuvanın ana sponsoru Gillette ile yarışmada 6 hafta süresince toplamda 45 bin TL’lik armağan dağıtılacak.

Türkiye %25’lik genç nüfusu ile Avrupa’nın en yüksek genç nüfusuna sahip olan yurt konumunda. Bu oranın 5 sene içinde %50 olması bekleniyor. Genç adam nüfusunun ise spora olan hevesi çok yüksek, özellikle e-spor seyirci sayısı şekilde beyler içinde en popüler 3 spor dalı arasına çoktan girdi bile. E-spor, 10 milyona yakın adama ulaşıyor ve bizim ülkemizde gittikçe daha popüler olmakta. Yapılan son araştırmalara nazaran, Türkiye’de son bir ayda minimum bir defa mobil oyun oynayan gençlerin payı yüzde 78. Oyun oynayanların minimum yüzde 75’i ise sosyal platformlarda oyunla ilgili videolar izliyor.

Dünyada olduğu benzer biçimde bizim ülkemizde de sporun en büyük destekçilerinden önde gelen ve gençlerin sporla iç içe, esenlik ve özgüvenle büyümelerine önem sağlayan Gillette, değişik spor dallarının yanı sıra Türkiye’de giderek yaygınlaşan e-sporu da destekliyor. E-Spor taktiksel düşünce, konsantrasyon ve hızlı refleksleri içeren mühim bir spor dalı olduğunu şimdiden bütün dünyada ispatladı. Gillette de, Türkiye’nin ilk Fortnite Turnuvası’nı düzenleyerek, gençlere çıkarlarını bu alanda göstermeleri için bir fırsat sunuyor. Oyunsever ergenler turnuva ile hem sevdikleri yayıncılarla bir arada oyun oynama fırsatı bulacaklar aynı zamanda yeteneklerini milyonlarca seyirciye gösterme şansını yakalayacaklar.

Altı hafta sürecek bu turnuva 27 Aralık Perşembe günü başlayacak. Oyuncular, 5 hafta süresince her perşembe saat 18.00- 22.00 arasında, e-spor ve video oyunu odaklı diri yayın platformu Twitch’te turnuvanın star yayıncılarının kanallarından ‘Gillette Fortnite Turnuvası’na katılabilecek. Gillette, Mach3 ile yıldız oyunculardan oluşan yayıncıların ve yarışmacıların oyunda #GilletteGibi bir performans sergilemeleri için turnuvaya hazırlanmalarına sponsor olmaktadır.

Toplamda 45 bin TL ödül dağıtılacak

Her hafta yapılacak oyunlarda birinci olanlar, hem 500 TL para ödülü ile ödüllendirilecek hem de 27 Ocak tarihinde yapılacak büyük finalde, sahnede ünlü bir Twitch oyuncusu ile beraber yarışma şansına sahip olacak. 5’inci hafta sonucunda finale kalan 30 şahıs ise 27 Ocak Pazar günü Avrasya Gösteri Merkezi’nde yapılacak büyük finale katılma hakkını elde edecek. 30 değişik bilgisayarda, hakemlerin rehberliğinde karşılaşarak, savaşım verecek olan oyuncular arasından seçilecek ilk 2 oyuncuya yekün 15 bin TL büyük mükafaat verilecek. Büyük finalde seçilen ikinci 2 oyuncuya toplam 7.500 TL, üçücü 2 oyuncuya ise toplam üç.500 TL mükafaat dağıtılacak.

Gillette için E-Spor Global Öncelikler Arasında

Gillette ve spor ilişkisi oldukça uzun süreli bir ilişki. Kurucusu King C. Gillette, en iyi traş bıçaklarını adamların hizmetine sunma misyonuyla yola çıktı ve henüz 20. Yüzyılın başlarında spor pazarlamasını/sponsorluğunu keşfetti. Gillette 1911 yılından buyana ilk sponsorlukları icra eden marka oldu. Günümüzde, Gillette sporla kuvvetli bağını sürdürmeye devam ediyor. Gillette, yeni bir spor dalı olan ve giderek daha büyük kitleler tarafınca takip edilen E-Spor’a da hem global ölçüde, hem Türkiye’de desteklerini sürdürüyor. Bu bağlamda, bu yıl da bir ilke imza atarak Fortnite turnuvasına sponsor olmakta ve ‘#GilletteGibi’ e-spor oyuncuları ile yapmış olduğu işbirlikleri ile tüketicileriyle buluşuyor.

1998 yılında Gillette 750 milyon dolar Ar-Ge yatırımı ile tıraş teknolojisini kökten değiştiren Mach3 efsanesini yıllar içerisinde bıçakları daha dayanıklı ve keskin bir hale getirerek yaşatmaya devam ediyor. Yapılan yenilikler ile artık Mach3’Şöhret bıçakları üç bıçaklı kullan-at bıçaklara göre 5 kat daha güçlü duruma getirildi. Bu sayede 4’lü Mach3 paketi 4 aya kadar dayanıyor ve Tıraş keyfinin uzun sürmesini sağlıyor.

Gillette Fortnite Turnuvası’nın yıldızlardan oluşan yayıncı karması

Ahmet Sonuç (Jahrein), Pinti Panda, Ferit Karakaya (WTCN), Vicrains, Batu Bozkan (Videoyun), Mete Özbey (EasterGamerTV), ThaldrinLol, Kendine Müzisyen, Grimnax ve Zeusidious

"Gillette, Türkiye’nin ilk Fortnite Turnuvası’nı düzenliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Gillette, Türkiye’nin ilk Fortnite Turnuvası’nı düzenliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gillette, Türkiye’nin ilk Fortnite Turnuvası’nı düzenliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları