Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Gelin Başı İçin Saç Modelleri

Gelin Başı İçin Saç Modelleri

ABONE OL
24 Kasım 2022, 15:48:19

Gelin saçınızı son güne bırakmayınGelin adayları için gelinlikten sonra en önemli şey saçları ve makyajıdır. Saçların güzelliği en az gelinlik kadar önemli. Bu nedenle bana kalırsa kuaför işini asla son güne bırakmayın. Şimdi son yılların gelin başı modelleri yakından inceleyelim:Gelin başı için saç modelleriSon yıllarda dağınık, serbest bırakılmış gelin başı çok revaçta. Gelinler eskiden tamamen toplanmış saçları tercih ederken artık saçlarını tamamen serbest bırakmaya başladılar. Bence çok da güzel oldu. Hatta artık abartılı makyaj ve saçlar yerine çok hafif dalga verilmiş saçlar ilgi görmeye başladı.-Dağınık topuz gelin başları: Dağınık topuz modellerinde saçlar yanda ya da ensede dağınık bir şekilde toplanır. Saç aralarına minik süslemeler yapılabilir.-Tepeden topuz: Tepeden topuz da tercih edilen gelin başları arasında yer alıyor. Bu modelde saçlar tamamen taralı bir şekilde tepede sıkıca toplanıyor. Yüz hatlarını ortaya çıkarmak isteyenler bu şaç modelini seçebilirler.-Örgü topuz: Topuzun yan kısımlarına ince ya da kalın isteğinize göre örgü yaptırabilirsiniz. Örgülü saçlara geline ayrı bir tarz veriyor diye düşünüyorum.-Ense topuzu: Topuz ensede yapılıyor. Bu saç geline oldukça sade ve zarif bir hava veriyor.Kapalı gelin başı: Bu modelde saçlar duvakla kapatılıyor ve hiçbir şekilde saç görünmüyor. Kimi gelinler duvaklarının üzerine süsletirken, kimileri sade bir şekilde kullanıyor.Gelin saçı yaptırmadan nelere dikkat edilmeli:Düğün günü belli olan bir kadın için koşturmalar başlamıştır. Bu süreçte saçlarınızı son günlere bırakmayın.

  • Öncelikle saçınızı hangi kuaförde yaptıracağınıza karar verin. Sizin için önemli olan bu özel günde kötü bir kuaför seçmeyin.
  • Sürekli gittiğini ve güvendiğiniz bir kuaförünüz varsa hem daha rahat eder, hem tarzınızı anlatmakta zorlanmazsınız.
  • Randevunuzu önceden alın.
  • Düğünün ne tarz olacağını, gelinliğinizi kuaföre anlatın ve size en çok yakışacak tarza birlikte karar verin.
  • Düğünden önce mutlaka saç provası yaptırmayı ihmal etmeyin.
  • Düğünden önce saçlarınızı boyatacaksanız bunu son haftaya bırakmayın. Düğün gününüzde saç diplerinizde boya izi olmasını istemezsiniz sanırım. Bu nedenle en az 10 gün önce saçlarınızı boyatın ve bakımını yaptırın.
  • Saçınızı beğenmezseniz mutlaka bunu söyleyin. Sonradan pişman olmayın.

Gelin başı fiyatlarıGelin saçı fiyatı yapılan kuaföre, tarza, şehire göre değişiklik gösterir. Genelde fiyatlandırma makyajla birlikte belirlenir. 300 TL ile 800 TL arasında değişen fiyatlara saç ve makyajını yaptırmanız mümkün. Tabi bu fiyatların üst limitini belirlemek zor. Siz siz olun yaptırdığınız makyaj ve saçın yüzünze ve gelinliğinize uygun olmasına özen gösterin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments