yükleniyor...

Garbın Ne Demek, Garbın Afakı Ne Demektir

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar diyerek Cumhuriyetimizin istaklal marşını yazan büyük şair Mehmet Akif Ersoy bu kelimedeki garbın afakı diyerek neyi kastetmiştir.Garb arapça kelime olarak batı anlamına gelir. Güneşin battığı yön anlamında kullanılan garb kelimesi. Garbın kelimesinde de “batının” anlamına gelir. Burdaki afakta ufuk anlamına gelir. Garbın afakı  kelimesi batının ufukları anlamına gelir. Garbın ne demek, garbın afakı ne demektir ile ilgili bilgiyi merak edenler için vermeye çalıştık. Umarız işinize yaramıştır. Sizde yorumlarınızla açıklamalarda bize destek olabilirsiniz.Garbın afakıyla başlayan o kıtayı sizler için paylaşıyoruz. İstiklal marşımızın 10 kıtasından biri olan garbın afakıyla başlayan kıta şu şekildedir.Garbın afaklarını sarmışsa çelik zırhlı duvar Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var. Ulusum korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar, Medeniye dediğin tek dişi kalmış canavar.Burda büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un söyleme istediği şudur. Medeniyetiyle övünen batı toplumunun, ülkemizi işgal etmeye çalışması medeniyetle bağdaşmayacak olan birşeydir. Onların medeniyeti varsa ulusumun imanı vardır diyerek milletimizin imanının onları medeniyet adı altında yaptığı canavarlıkların önüne geçebileceğini millete haykırıyor.

Garbın Ne Demek, Garbın Afakı Ne Demektir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Garbın Ne Demek, Garbın Afakı Ne Demektir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla