yükleniyor...

Galaxy Note 7 Sorun Üstüne Sorun Çıkarıyor

Geçtiğimiz günlerde bazı kullanıcılardan gelen haberlere göre cihazların şarj sırasında patladığı haberlerini ve Galaxy Note 7’lerin yavaş yavaş geri toplandığı haberlerini yayınlamıştık. Samsung Galaxy Note 7 sorun çıkarmaya devam ediyor.

Note 7 cihazlarının yavaş yavaş toplanmasının ardından şimdiye kadar Samsung’un 7 milyar dolar para kaybettiği açıklandı. Son günlerde gündemden düşmeyen Samsung Galaxy Note 7 modellerinin batarya sorunları yüzünden geri toplanması Samsung açısından pek de iyi olmadı.

Galaxy Note 7 Sorun Çıkarmaya Devam Ediyor

Galaxy Note 7’nin çıkmasının ardından oldukça umutlu bakılan Samsung’un ekonomik durumu konusunda İngiliz haber ajansı Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre Note 7 modellerinin yaşattığı sorunlardan dolayı toplanmasının ardından 1 gün içerisinde 7 milyar dolar hisse kaybettiği açıklandı.

galaxy note 7 sorun

Şimdilik yalnızca birkaç ülkede başlatılan bu uygulamanın cihaz değişimi ve para iadesi gibi adımları da olacakken şirketin daha fazla zarara uğrayacağı konuşuluyor.

Kullanıcılarını oldukça üzen Samsung yeni amiral gemisini oldukça büyük bir beklenti ile çıkarmıştı. Telefonun sahip olduğu özellikler ve yaptığı işlerle de bu beklentinin boşa olmadığını bizlere gösterdi, ta ki batarya sorunu çıkana kadar. Samsung telefonun satışlarını durdurma ve önceden satılan ürünlerin de geri alınıp para iadesi yapılacağını açıkladı.

Peki iade sonrası yeni bir amiral gemisi almak isteyenler hangi modelleri tercih edebilir? Eğer elinizde bulunan Galaxy Note 7 cihazınızı iade etmeyi düşünüyorsanız haberimizin detaylarını okumaya devam edin.

Samsung Galaxy S7 Edge

Galaxy-S7-Edge-640x361

Eğer Samsung markasından memnun kaldıysanız ve bu yolda ilerlemek istiyorsanız Galaxy S7 Edge modelini tercih edebilirsiniz. Ekran boyutu olarak Galaxy Note 7’den briraz daha küçük olan cihazın oldukça şık bir tasarımı var. Note 7’den eksik olarak SPen bulunmasa da performans açısından size bir sorun yaşatmaz.

Hemen hemen tüm Note 7 özellikleri Galaxy S7 Edge modelinde de mevcut. Ve fiyat konusunda ise Galaxy Note 7 modeline göre daha ucuz.

HTC 10

htc-10-sense-wallpaper

Galaxy Note 7 cihazında yaşadığı sorunlardan ötürü Samsung’u listesinden silen tüketiciler ise farklı markalara yönelebilir. Bu markalardan biri HTC. HTC 10 modeli alüminyum kasası ve üst seviye ses sistemi ile oldukça alınabilir durumda. Aynı zaman kamerası da Note 7 modeliyle kıyaslanabilir durumda. Performans konusunda ise Galaxy Note 7 modeli ile yaklaşık olarak aynı. Telefonunuzu kullanırken iyi bir müzik ve oyun kalitesi istiyorsanız ve bunların yanında sağlam bir kamera donanımı da arıyorsanız HTC 10 modeli alınabilir en iyi telefon durumunda görülüyor.

iPhone 6S/ iPhone 6S Plus/iPhone 7

iphone-6-iphone-6s-plus-2

Android cihazlardan sıkılan ve farklı bir deneyim yaşamak isteyen kullanıcılar iOS işletim sistemi kullanan iPhone cihazlarını da tercih edebilirsiniz. Ekran büyüklüğü sizin için çok önemli değilse iPhone 6S ve 7 Eylül tarihinde tanıtılacak olan yeni nesil iPhone 7 modelini tercih edebilirsiniz. Ancak hafıza bakımından sıkıntı çekerim diyorsanız yüksek depolama alanı olan iPhone cihazlarını tercih etmeniz tavsiye edilir. Eğer gün içinde telefonunuzu mesajlaşmak, mailleri kontrol etmek, canınız sıkıldığı zaman müzik dinlemek gibi araçlar için kullanıyorsanız ve oyun, eğlence için fazla vakit harcamıyorsanız batarya konusunda da sıkıntı çekmezsiniz. Ekran büyüklüğü konusunda takıntılı iseniz tercih edeceğiniz model iPhone 6S Plus olmalı. Ekran haricinde pil ömrü de iPhone 6S Plus modelinde oldukça fazla.

One Plus 3

debut3

Galaxy Note 7 modelinin ardından kendinize bir telefon için bu kadar para mı verilir sorusunu yöneltmiş olabilirsiniz. Eğer böyle bir düşünceye girdiyseniz hem daha ucuz hem de kaliteli bir telefon olan One Plus 3 modeli tercihleriniz arasında yer almalı. Oldukça güzel bir çıkış yakalayan One Plus 3, özellikleri kapsamında üst sınıf telefonlar arasında çok  rahat yerini alabilir. Fiyat performans konusunda ise oldukça uygun ve kullanışlı bir cihaz olan One Plus 3’ün distribütörlüğünü yapan bir firma ülkemizde bulunmamakta ancak çeşitli online alışveriş sitelerinden telefonu temin edebilirsiniz.

Berkay Eke / Technosfer

Galaxy Note 7 Sorun Üstüne Sorun Çıkarıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Galaxy Note 7 Sorun Üstüne Sorun Çıkarıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla