SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
494
183 0

Galaxy Note 7 Kaldığı Yerden Devam Edecek

Galaxy Note 7 Kaldığı Yerden Devam Edecek
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy Note 7 hakkında çıkan batarya patlama haberlerinden sonra Samsung’u bu olayların önüne geçmek istemesinden dolayı telefon satışlarını durdurmuştu ve piyasada olan ürünleri toplatmıştı. 28 Eylül itibari ile Galaxy Note 7 kaldığı yerden devam edecek.

Tam bir fiyasko olarak görülen batarya problemlerinin “Dünyanın en iyi telefonu” olarak sunulan Galaxy Note 7 modelinde ortaya çıkmasından dolayı büyük tepkiler almıştı. Batarya patlama olayının satışı yapılan telefonların %0.1’inde görülmesinin ardından Samsung büyük bir telaşa kapıldı. Çünkü toplam yaptığı satış miktarı 2.5 milyon civarında olunca %0.1’lik rakam oldukça büyük bir oran yapıyor, bu da Samsung’a olan güvenin azalmasına sebep oluyor.

Bu büyük sorunun ortaya çıkmasının ardından Samsung büyük bir uğraşla işe giriştiği belirtilerek telefonların Ekim ayı içerisinde yeniden satışa sunulacağı belirtilmişti. Ancak yeni çıkan bir rapora göre Samsung kullanıcılarını sevindirecek bir haber geldi. Galaxy Note 7 satışları 28 Eylül itibari ile devam edecek.

Galaxy Note 7 kaldığı yerden devam

Elbette verilen bu tarih satın alacağınız yere ve yaşadığınız ülkeye de bağlı. Telefonlar 28 Eylül tarihinde Güney Kore’de satışa sunulacak.

 

Galaxy Note 7 modellerinin geçtiğimiz günlerde uçaklarda bulunması yasaklandı. Bataryaların patlamasından ötürü yolcu güvenliğini sağlamak amacıyla ABD Federal Havacılık İdaresi yayınladığı uyarı mesajı ile Galaxy Note 7’nin uçuşlarda kullanılmasını yasakladı. Batarya sorunun çözülmesinin haricinde bir diğer düzeltilen sorun da şarj sınırı. Samsung’un Galaxy Note 7 için verdiği güncellemenin ardından telefonlarda %60 şarj olduktan sonra batarya dolmuyordu. Bu sorun yazılımsal değişikliklerle düzeltildi.

Şimdi Samsung ve Android severler bu güzel telefona tekrardan kavuşmanın umuduyla 28 Eylül’ü bekleyecek. Umarız bu tür sorunlar kullanıcıların başına bir daha gelmez.

Berkay Eke / Technosfer

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Galaxy Note 7 Kaldığı Yerden Devam Edecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Galaxy Note 7 Kaldığı Yerden Devam Edecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Galaxy Note 7 Kaldığı Yerden Devam Edecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve  Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Realme Race görüntülendi
Realme Race görüntülendi
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.