yükleniyor...

Galaxy Note 7 Kaldığı Yerden Devam Edecek

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy Note 7 hakkında çıkan batarya patlama haberlerinden sonra Samsung’u bu olayların önüne geçmek istemesinden dolayı telefon satışlarını durdurmuştu ve piyasada olan ürünleri toplatmıştı. 28 Eylül itibari ile Galaxy Note 7 kaldığı yerden devam edecek.

Tam bir fiyasko olarak görülen batarya problemlerinin “Dünyanın en iyi telefonu” olarak sunulan Galaxy Note 7 modelinde ortaya çıkmasından dolayı büyük tepkiler almıştı. Batarya patlama olayının satışı yapılan telefonların %0.1’inde görülmesinin ardından Samsung büyük bir telaşa kapıldı. Çünkü toplam yaptığı satış miktarı 2.5 milyon civarında olunca %0.1’lik rakam oldukça büyük bir oran yapıyor, bu da Samsung’a olan güvenin azalmasına sebep oluyor.

Bu büyük sorunun ortaya çıkmasının ardından Samsung büyük bir uğraşla işe giriştiği belirtilerek telefonların Ekim ayı içerisinde yeniden satışa sunulacağı belirtilmişti. Ancak yeni çıkan bir rapora göre Samsung kullanıcılarını sevindirecek bir haber geldi. Galaxy Note 7 satışları 28 Eylül itibari ile devam edecek.

Galaxy Note 7 kaldığı yerden devam

Elbette verilen bu tarih satın alacağınız yere ve yaşadığınız ülkeye de bağlı. Telefonlar 28 Eylül tarihinde Güney Kore’de satışa sunulacak.

 

Galaxy Note 7 modellerinin geçtiğimiz günlerde uçaklarda bulunması yasaklandı. Bataryaların patlamasından ötürü yolcu güvenliğini sağlamak amacıyla ABD Federal Havacılık İdaresi yayınladığı uyarı mesajı ile Galaxy Note 7’nin uçuşlarda kullanılmasını yasakladı. Batarya sorunun çözülmesinin haricinde bir diğer düzeltilen sorun da şarj sınırı. Samsung’un Galaxy Note 7 için verdiği güncellemenin ardından telefonlarda %60 şarj olduktan sonra batarya dolmuyordu. Bu sorun yazılımsal değişikliklerle düzeltildi.

Şimdi Samsung ve Android severler bu güzel telefona tekrardan kavuşmanın umuduyla 28 Eylül’ü bekleyecek. Umarız bu tür sorunlar kullanıcıların başına bir daha gelmez.

Berkay Eke / Technosfer

Galaxy Note 7 Kaldığı Yerden Devam Edecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Galaxy Note 7 Kaldığı Yerden Devam Edecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru American Horror Story Izle Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir dijital platform ne demek zyxel modem kurulumu nick oluşturucu nabızdan hamilelik testi 2006 kaç yaşında 1997 doğumlu kaç yaşında olur