Fortnite’ın Oyuncu Sayısı 200 Milyonu Aştı

29.11.2018
A+
A-

Epic Games’in tüm dünyayı kasıp kavuran oyunu Fortnite büyümesini sürdürüyor. Bloomberg’in haberine bakılırsa oyun Haziran ayından bu güne kadar oyuncu sayısını %60 artırarak 200 milyondan fazla oyuncuya ulaştı.

Fortnite’ın Oyuncu Sayısı 200 Milyonu Aştı

Epic Games tarafından geliştirilen battle royale türündeki Fortnite, oyun dünyasına damga vuran hızlı yükselişini sürdürüyor. Firma son olarak Haziran 2018’de oyuncu sayısının 125 milyonu aştığını duyurmuştu. Bloomberg’in yapmış olduğu habere nazaran aradan geçen altı aylık sürede bu sayıya 75 milyon kişi daha eklendi ve yekün oyuncu sayısı 200 milyonu geçti.

Altı Ayda %60 Artış

Fortnite’ın oyuncu sayısının 200 milyonu aştığı açıklaması, oyunun adını büyük bir başarıyla beraber duymaya alışkın olan oyun dünyasının yeniden de en çok konuşulan haberlerinden bir tanesi oldu. Fortnite 9 Kasım’da da 8.3 milyon anlık oyuncu sayısına ulaşarak bu alanda kendine ilişkin rekoru kırmıştı. Oyun dünyasının en fazlaca izlenen oyunu ve tıpkı anda en çok ferdin izlediği oyun yayını olma rekorlarını da elinde bulunduran Fortnite’ın Haziran 2018’de yapılan açıklamaya bakılırsa 125 milyondan çok oyuncusu bulunuyordu. Mevcut bilgiler doğrultusunda Fortnite’ın oyuncu sayısının aradan geçen altı aylık sürede %60 oranında arttığı görülüyor.

Durdurulamayan Yükseliş

Eylül 2017’de battle royale modu oyunculara sunulan Fortnite aniden büyük bir sıçrama yapmış ve yıl sonunda 30 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başarmıştı. Ardından Epic Games bu yılın ocak ayında oyuna bir aylık vakit zarfında 10 milyon yeni oyuncunun eklendiğini ve yekün oyuncu sayısının 40 milyona yükseldiğini duyurmuştu. Bu açıklamadan 4 gün sonrasında ise oyuncu sayısı 45 milyona ulaşmıştı. Şirketin bu konuda yapmış olduğu son açıklama ise Haziran 2018’de gerçekleşmiş ve oyuncu sayısının 125 milyonu geçtiği duyurulmuştu. PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android ve iOS platformlarında ücretsiz bir şekilde oynanabilen Fortnite hakkında daha çok bilgi edinmek için www.Epicgames.Com/fortnite/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

"Fortnite’ın Oyuncu Sayısı 200 Milyonu Aştı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Fortnite’ın Oyuncu Sayısı 200 Milyonu Aştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fortnite’ın Oyuncu Sayısı 200 Milyonu Aştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

technosfer

teknoloji haberleri

sorun şikayet

anakart sorunu

akıllı telefon sorunu

ürün inceleme

sorunu

sorunları
teknoloji haberleri 2019