Fortnite’ın 7. Sezonu Başladı

07.12.2018
A+
A-

Epic Games’in tüm dünyada 200 milyonu aşkın oyuncusu bulunan oyunu Fortnite’ı yeni sezon heyecanı sardı. Oyunun 7. Sezonunda Kreatif adlı yeni bir oyun modu, yeni araçlar ve daha pek oldukca sürpriz oyuncuları bekliyor.

Fortnite’ın 7. Sezonu Başladı

06.12.2018 – Epic Games’in fenomen haline gelen oyunu Fortnite merakla beklenen 7. Sürem güncellemesine bugün sebebi ile kavuştu. Oyunun yeni sezonuna egemen olan kış teması haritanın büyük bir tarafını karlarla kapladı. Oyuna X-4 Fırtınakanat adında bir uçak eklenirken, en büyük yenilikse oyuncuların diledikleri oyun dünyasını yaratabilecekleri Kreatif adındaki modun gelmesi oldu.

Fortnite’a Kış Geldi

Oyun haritasına güneyden yaklaşan buzdağı Fortnite adasına çarptı ve çarpmanın kararı şekilde haritanın büyük bir kısmı artık kar ve buzla kaplı. Haritadaki değişim sadece hava durumuyla sınırı olan değil. Oyuna pek oldukca yeni yer ve keşfedilmeyi bekleyen ilginç noktalar eklendi. Bunları keşfetmek için Buz Dağı, Puslu Pist, Donmuş Doruk ve Keyifli Köy benzer biçimde yerlerde gezen oyuncuların buzda kaymamak için dikkatli olmaları öneri edilmektedir.

Her güncellemede bulunduğu benzer biçimde bu güncellemede de aktörleri pek oldukca yeni ve hepsi birbirinden güzel kıyafetler bekliyor. Üstelik oyuna yeni gelen Kaplamalar ile oyuncular oyundaki silahların ve araçların görünüşünü kıyafetleriyle ahenkli bir duruma getirebilecekler.

Mücadele Gökyüzüne Taşınıyor

Fortnite’ın 7. Sezonu oyunun ilk uçan aracını da beraberinde getiriyor. X-4 Fırtınakanat isminde tayyare bir pilot ve 4 oyuncuyu taşıyabiliyor. Uçağın üzerindeki makineli tüfekse fazladan ateş gücü sağlamaktadır. Oyuncular uçağı terk etmeleri gereken hallerde ise uçaktan atlayıp planörleriyle süzülebilecekler. Yeni sezonda uçmanın tek yolu uçaklar değil. Sırtına 3 tane balon bağlayan oyuncular da uçabilecekler. Üstelik uçarken tabanca ve eşya kullanması da mümkün.

Yeni Mod: Kreatif

Fortnite’ın 7. Sezon güncellemesinin en büyük yeniliklerinden birisi de Kreatif adındaki yeni oyun modu. Bu modda oyuncular bütün kontrolün kendilerinde bulunduğu boş bir adaya sahipler. Oyuncular bu adalarda Fortnite’taki tüm malzemelere, silahlara, araçlara ve bina malzemelerine sınırsızca erişebilecek ve düş ettikleri oyun alanını yaratabilecekler. Oyuncular isterlerse adalarını arkadaşlarına ve diğer oyunculara açarak oluşturdukları oyun dalının keyfini beraber çıkarabilecekler. Şimdilik sadece 7. Sezon Savaş Bileti’ne haiz oyunculara aleni olan Fortnite Kreatif modu, 13 Aralık nedeni ile bütün oyuncuların erişimine açılacak. İçerisinde 100’den fazla yeni ödül bulunan 7. Sezon Savaş Bileti’ni ise 950 V-Papel karşılığında oyun içi mağazadan almak olası.

PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak oynanabilen Fortnite’ın 7. Sezon güncellemesi oyunla ilgili daha pek oldukça değişiklik ve iyileştirme içeriyor. Güncellemeyle ilgili ayrıntılı malumat edinmek için epicgames.Com/fortnite/tr/patch-notes/v7-00 adresini ziyaret edin.

"Fortnite’ın 7. Sezonu Başladı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Fortnite’ın 7. Sezonu Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fortnite’ın 7. Sezonu Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

technosfer

teknoloji haberleri

sorun şikayet

anakart sorunu

akıllı telefon sorunu

ürün inceleme

sorunu

sorunları
teknoloji haberleri 2019