yükleniyor...

Fitbit Uygulamalar Nasıl İndirilir?

Fitbit ‘ten önce hiç bir akıllı saat kullanmadıysanız, ilk akıllı saatinize sahip olduğunuzda sıkılmış olabilirsiniz. Fitbit ana ekranını sola kaydırırsanız, tıklamanız gereken düzinelerce farklı uygulamanın olduğunu görürsünüz. (Spotify, cüzdan, Hava Durumu ve daha fazlası)

Ancak bu uygulamalar Fitbit’in sunabileceği şeylerin sadece bir kısmı. Akıllı saatleriniz için gerçekten kendi başınıza yapmak için kullanabileceğiniz yüzlerce üçüncü taraf uygulaması var. Örneğin, fitness meraklıları, egzersiz ihtiyaçlarına göre uyarlanmış herhangi bir sayıda uygulamayı indirebilirler: koşucular için Strava, yüzücüler için MySwimPro, yoga için Mindbody veya kişisel eğitim için FitStar. Bu arada, akıllı ev meraklıları Alexa, Nest ve IFTTT’Yİ yükleyebilir; alışveriş yapanlar mağaza üyelik kartlarını derleyebilir; ve gezginler Uber’i kurabilir, Arabamı Bul’u  ve daha fazlasını kullanabilir.

Fitbit’inize uygulama indirme sürecine girmeden önce dikkat edilmesi gereken birkaç şey bulunmaktadır. İlk olarak, Fitbit uygulamaları Android ve iOS uygulamaları kadar tam teşekküllü değildir. Örneğin, genellikle Wi-Fi erişemez. Bunun yerine, telefonunuzdaki uygulamanın bir proxy sürümü ile Bluetooth üzerinden iletişim kurarlar. Starbucks ve Uber gibi bazı uygulamalar, saatinizde kullanabilmeniz için bir hesap oluşturmanızı ve telefonunuzda oturum açmanızı gerektirir.

Sonuç olarak, uygulamalar telefonunuz yakın değilse güncellenemez. Ancak hala çok işlevsel ve kullanışlı olabilirler, ancak yine de tam özellikli bir deneyim beklemeyin. İkincisi, uygulamaları doğrudan Fitbit’inize indiremezsiniz. Bunun yerine, bunları telefonunuzdaki Fitbit uygulaması aracılığıyla indirirsiniz. Bu ilk başta bir güçlük gibi görünebilir, ama göründüğü kadar zor değildir.

Yapmanız gereken ilk şey, fitbit uygulamasını telefonunuza indirmek ve akıllı saatinize eşleştirmek. Yapmanız gerekenler:

Fitbit uygulamalar
  • Uygulamayı Apple App Store, Google Play Store veya Microsoft Store’dan indirin. Bir Fitbit hesabı oluşturmanız istenir.
  •  Fitbit uygulamasında, sol üst köşedeki profil simgesine dokunun ve ” bir cihaz kurun.”Oradan istemleri izleyin; sadece birkaç dakika içinde eşleştirilmiş olmalıdır.

Fitbit’inize uygulamalar nasıl eklenir

Cihazınız telefonunuza eşleştirildikten sonra, uygulamaları indirmeye hazırsınız demektir. Yapmanız gereken işlemler:

  • Uygulamanın sol üst köşesindeki profil simgesine dokunun. Aygıtınızı seçin.
  • Bir uygulamayı yüklemek için simgesine dokunun ve “Yükle ” düğmesine basın.”Devam etmek için bazı izinleri kabul etmeniz gerekebilir. (Google geçtiğimiz Kasım ayında Fitbit’i satın aldığında, birçok kullanıcı şirketin kişisel sağlık metriklerini potansiyel kullanımları hakkında korktu. Google, Fitbit müşteri verilerini satmayacağını veya Google reklamlarını bilgilendirmek için kullanmayacağını belirtti. Ancak, gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, her uygulamanın indirmeden önce sizden istediği izinleri okumaya ve dikkate almaya değer.)
  • Telefonunuz uygulamanın indirdiğini onayladıktan sonra, akıllı saatinizin ana ekranda sola doğru kaydırın. Yeni uygulamanın ortaya çıktığını göreceksiniz.

Fitbit hakkında merak edilenler

Fitbit Nedir?

Fitbit bir akıllı saat markasıdır.

Fitbit’e Uygulama Ekleniyor Mu?

Fitnnit’e uygulamaya yükleyebilrisiniz.

Fitbit’e Uygulama Nasıl Eklenir?

Telefonunuz ile Fitbit’i eşleştirdikten sonra kolaylıkla uygulama ekleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için yazımızı okuyunuz.

Fitbit Uygulamalar Nasıl İndirilir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Fitbit Uygulamalar Nasıl İndirilir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.