yükleniyor...

Final Cut Pro ve Logic Pro’nun iPad sürümleri çıktı

Apple, video ve müzik yapımcılarının iPad üzerindeki çalışmalarına olanak tanıyacak olan iki yeni uygulama olan Final Cut Pro ve Logic Pro’yu tanıttı. Bu yeni uygulamalar sayesinde, yapımcılar iPad’in benzersiz özelliklerini kullanarak daha etkileyici projeler ortaya çıkarabilecekler. Final Cut Pro ve Logic Pro uygulamaları, kullanıcı dostu ve çok dokunmatik arayüzlerle iş akışlarını hızlandırmalarını sağlayacaklar.

Final Cut Pro iPad, video yapımcıları için özel olarak tasarlanmış güçlü ve sezgisel araçlar sunuyor. İçerikle etkileşime geçmenin yeni yollarını keşfetmek ve dokunmatik özelliklerle yaratıcılığı zirveye taşımak mümkündür. Live Drawing özelliği, Apple Pencil ile videoların üzerine doğrudan çizim yaparak ve yazı yazarak fark yaratmayı sağlıyor. iPad Pro M2 ile Apple Pencil, kullanıcıların ekrana dokunmadan önizleme yapmalarına ve hızlıca içerikleri incelemelerine olanak tanıyor.

Pro Camera modu, iPad’de daha profesyonel çekimler yapmanıza imkan sağlıyor. Video yaratıcıları, portre veya manzara yönlendirmesiyle yüksek kaliteli video çekebilir, sesi ve kayıt süresini izleyebilir ve odak, pozlama ve beyaz dengesi gibi ayarları manuel olarak kontrol edebilirler. iPad Pro M2 ile ProRes formatında kayıt yapabilir, böylece düzenleme sırasında daha fazla esneklik elde edeceksiniz.

Logic Pro iPad ise müzik yaratıcılarına iPad’in taşınabilirliği ile profesyonel müzik oluşturma gücünü birleştiren hepsi bir arada bir uygulama sunar. Multi-Touch hareketleriyle, müzik yaratıcıları yazılım enstrümanlarını çalabilir ve kontrollerle doğal bir şekilde etkileşime girebilirler. iPad’in yerleşik mikrofonlarıyla ses veya enstrüman kayıtları yapılabilir. iPad Pro’daki beş stüdyo kalitesinde mikrofon sayesinde herhangi bir mekanı kayıt stüdyosuna dönüştürebilirsiniz.

Final Cut Pro ve Logic Pro iPad için ücretli bir abonelikle App Store’dan indirilebilirler. Final Cut Pro, yalnızca M1 çipine sahip iPad modelleri veya daha yeni sürümleri ile uyumludur. Logic Pro ise A12 Bionic çipine sahip iPad modelleri veya daha yeni sürümleri ile çalışacak. Bu yeniliklerle birlikte, video ve müzik yaratıcılarının her zamankinden daha fazla özgürlük ve yaratıcılıkla çalışmalarını gerçekleştirmelerine olanak sağlanacaktır. Apple, iPad için Final Cut Pro ve Logic Pro uygulamalarıyla yaratıcılarının sürekli olarak hareket halinde olan ve esnek çalışma imkanlarını sağlayarak yeni bir çağa adım atmıştır.

Final Cut Pro ve Logic Pro’nun iPad sürümleri çıktı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Final Cut Pro ve Logic Pro’nun iPad sürümleri çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir dijital platform ne demek yapılacaklar listesi uygulama rakı fiyatları gta 6 sistem gereksinimleri marla makaron filtre fiyatları Bilgi Doktoru 2006 kaç yaşında