yükleniyor...

FIFA 16 Demo İncelemesi

EA Sports’un FIFA serisi oyununun 2016 versiyonu olan FIFA 16’nın demosu nihayet oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Origin üzerinden indirilebilir oyunun PC versiyonunu sizler için oynadık ve inceleme altına altına aldık.

Bilindiği üzere FIFA 16 , 22 Eylül tarihinde raflardaki yerini alacak. Ancak EA oyunun çıkış tarihinden 2 hafta önce oyunun demosunu yayınlayarak oyun severlerin merakını gidermeyi amaçladı. Oyunda 12 adet takım mevcut. Bunların 10 tanesi erkek kulüp takımı. Diğer ikisi de Almanya ve ABD bayan milli takımı.

Oynanış olarak oyuna baktığımızda zaten FIFA 15 sunulan iyi deneyim , üstüne geliştirmeler eklenerek daha da iyi hale getirilmiş. Geçtiğimiz yıl şikayet edilen birçok bölüm EA Sports tarafından düzeltilmiş. Oyun içi can sıkan animasyonlar daha da azaltılmış. Taraftar desteğinin artırılmasıyla oyun zevkiniz ikiye katlanıyor. Takım savunmasında yapılan yeniliklerin yanında takımların hücum hatları da güçlendirilmiş. Genel olarak yapay zeka daha da geliştirilmiş diyebiliriz.

Oyuna ilk olarak girdiğimizde bizleri bir El Clasico maçı karşılıyor. Devre süresi olarak bizlere 6 dk sunulmuş. EA Sports bu senede spikerlerde değişikliğe gidilmemiş. Bu sene ilk kez Türkçe dil desteği gelen oyunda spiker olarak yalnızca İngilizce dil seçeneği mevcut. Ana menüye baktığımızda mavi renk ağırlığı tercih edilmiş bu sene. Ultimate Team moduda mevcut olan oyunda yalnızca oyun içinde ki takımlara karşı maç yapabiliyorsunuz.

Genel olarak oyun hakkında şunları söyleyebiliriz ki , oyunda görüntü ve oynanış açısından küçük iyileştirmelere gidilmiş. Bir oyuncunun oyundan keyif alması için her şey yapılmış. Yapay zeka iyileştirmesine ağırlık verilmiş. Ancak bir FIFA’cı olarak yıllardır hoşuma gitmeyen bir nokta kaleciler. Zaten oynanış olarak güzel olan bir oyunda kaleciler kimi pozisyonlarda gerçekten bizleri sinir edebiliyor. Keşke birazda bu sorun üzerine yoğunlaşılsa demeden edemiyoruz.

Sizlere bir nebze oyun hakkında detay vermeye çalıştık. Oyunun ücretsiz olarak piyasaya sunulan demo versiyonunu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

FIFA 16 Demo İncelemesi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere FIFA 16 Demo İncelemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla