Fiat Egea Sedan 3 Yıl Üst Üste En Çok Tercih Edilen Otomobil Oldu

2018 yılında yekün satış rakamı 33 bin 650 adede ulaşan Fiat Egea Sedan, bu satış başarısıyla 3 yıldır üst üste Türkiye’nin en oldukca tercih edilen otomobil modeli oldu.

Fiat Egea Sedan 3 Yıl Üst Üste  En Çok Tercih Edilen Otomobil Oldu

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, satışa sunulduğu ilk günden bu güne kadar 116 bin 559 adetlik satış rakamına ulaşan Fiat Egea Sedan’ın başarısı ile ilgili olarak, “Egea Sedan’ın 2018 yılında da yeniden ülkemizin en oldukca tercih edilen otomobili olmasından dolayı gurur duyuyoruz. Dünyanın pek çok ülkesinde satışa sunulan ve geniş kitlelerin merakını kazanan Fiat Egea’nın memleketimizdeki liderliğine katkıda bulunan tüm müşterilerimize, bayi teşkilatımıza ve çalışma arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

2018 yılında milli pazarda 68 bin 911 adetlik yekün satışa ulaşan Fiat markasının bu kararı elde etmesinde önemli bir paya sahip olan Fiat Egea Sedan, yeniden Türkiye’de yılın en çok satan otomobili oldu. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından düzenlenen Gladyatör Ödülleri kapsamında, 2018 yılı pazar sonuçlarına bakılırsa ‘Türkiye’nin En Çok Satan Otomobili’ unvanıyla başarısı taçlandırılan ve böylece son 3 yılın en oldukça satan otomobili olan Fiat Egea Sedan, 33 bin 650 adetlik satış ile tekrar zirvedeki yerini aldı. Fiat Egea model ailesinin 2018 yılı yekün satışı 36 bin 169 adede ulaşırken, model ailesinin yollarla buluşmuş olduğu ilk günden bu yana Türkiye’deki toplam satış adedi 127 bin adedi aştı.

Fiat Egea’nın 3. Satış şampiyonluğu ile alakalı görüşlerini dile getiren Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, “Tofaş’ta geliştirilip üretilen ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın yaklaşık 50 ülkesine ihraç edilen Fiat Egea Sedan 2018 yılında vatanımızda 33 bin 650 adet satılarak müşterilerin birinci tercihi bulunduğunu yeniden kanıtladı. Pazara sunulduğu 2015 Kasım ayından bu güne kadar iç pazarda toplamda 116 bin 559 adetlik satış rakamına ulaşan Fiat Egea Sedan, son 3 yılın en çok satan modeli unvanına hak kazanmıştır. Fiat Egea modelimizin yurdumuzdaki satış şampiyonluğuna katkıda bulunan tüm müşterilerimize, bayi teşkilatımıza ve emek verme arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ederim. Lansmanından bu güne kadar bağlanırlık teknolojisi, yeni ürün nitelikleri ve versiyonları ile yenilenmeye idame eden Fiat Egea model ailesinin 2019 yılında da başarısını sürdüreceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

"Fiat Egea Sedan 3 Yıl Üst Üste En Çok Tercih Edilen Otomobil Oldu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Fiat Egea Sedan 3 Yıl Üst Üste En Çok Tercih Edilen Otomobil Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fiat Egea Sedan 3 Yıl Üst Üste En Çok Tercih Edilen Otomobil Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları