Ferrari’den 780 HP’lik Roadster

Ferrari, kişiye özel bir modelini daha malikine teslim etti. 50’li ve 60’lı yıllardaki efsanevi V12 motorlu Spider modellerinden ilham alınarak geliştirilen ve kullanıcısının talepleri doğrultusunda sadece bir adet imal edilen SP3JC, tam 780 HP kuvvet üreten V12 motoru ve aerodinamik özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Ferrari’den 780 HP’lik Roadster

İtalyan spor araba devi Ferrari, sadece bir tane ve kullanıcısının talepleri doğrultusunda kişiye hususi olarak üretilen roadster modeli SP3JC’yi görücüye çıkardı. Ferrari’nin, 1950 ve 1960 yıllarında üretilen efsanevi V12 motorlu Spider modellerinden esin alınan SP3JC, Ferrari Stil Merkezi’nde iki yıllık bir çalışmanın nihayetinde yeniden yorumlanarak, Ferrari koleksiyoneri ve müşterisi olan kullanıcısının beğenisine sürüldü. 780 HP kuvvet üreten motoruyla markanın V12 mirasını devam ettiren Ferrari SP3JC, tasarımındaki detaylar, hususi hatları ve eşi olmayan rengiyle dikkatleri üstüne çekiyor.

F12tdf şasisi üstünde geliştirilen Ferrari SP3JC, dinamik ve oldukça iddialı tasavvur çizgileriyle göz dolduruyor. SP3JC’nin ön tarafında bulunan hava çıkışları, ön ızgarası ve keskin tasarıma haiz farlarıyla tamamlanırken, aracın geri kısmında yer alan yatay kesikler kaslı bir görünüş sergiliyor. Ferrari SP3JC’nin sportif yapısı, 780 HP’lik V12 motoru ön plana çıkaran ayrılmış camlarla, parlatılmış alüminyum hariç yakıt kapağı ve tek parça karbon fiberden oluşan koltuk arkası barlar gibi bariz detaylar ile de öne çıkıyor.

"Ferrari’den 780 HP’lik Roadster konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Ferrari’den 780 HP’lik Roadster ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ferrari’den 780 HP’lik Roadster ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları