yükleniyor...

FBI, Iphone Şifresi Kırmak İçin 1.3 Milyon Dolar Ödedi !

FBI ile Apple arasındaki gerginliği duymuşsunuzdur, ayrıca haberlerimizde size aktarmıştık. Terör olaylarında 14 kişinin hayatını kaybetmesiyle beraber terör saldırısında ele geçirdiği iPhone 5C içindeki verilere ulaşmak için Apple’a başvurup yardım istemesiyle olaylar alevlenmeye başlamıştı.

apple-fbi-1-600x337

Bu gerginlik medyada büyük bir yer bulmuş ve ardından FBI’ın iPhone’daki verilere ulaştığını söylemesi konuyu kapatmıştı. Peki bu verilere ulaşmanın bedeli ne kadara patladı ?

FBI’ın bu verilere İsrailli bir güvenlik firmasının yardımıyla ulaştığı ortaya çıktı. Londra’da düzenlenen Aspen Güvenlik Forumu’nda katılan FBI Direktörü James Comey’e iPhone konusu sorulduğunda, FBI’ın güvenlik firmasına yaklaşık olarak kendisinin 7 yıl 4 ay boyunca alacağı maaşa eşit bir ücret ödediğini belirtti.

James Comey’in yıllık maaşı 183.300 Bin Dolar olarak hesaplandı. Yani bunun sonucunda güvenlik firmasına ödenen miktar 1.3 Milyon Dolara denk geliyor. Güvenlik gerçekten önemli bir konu ve aynı ulusun en büyük güçlerini bile karşı karşıya getiren bir yapıya sahip olduğunu burdan görebiliyoruz.

Mert Büyük

Technosfer Genel Yayın Yönetmeni

Kaynak; Technosfer

FBI, Iphone Şifresi Kırmak İçin 1.3 Milyon Dolar Ödedi ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere FBI, Iphone Şifresi Kırmak İçin 1.3 Milyon Dolar Ödedi ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Shameless Izle Sportboss Nöbetçi Eczaneler Isparta Nöbetçi Eczaneler Kütahya Nöbetçi Eczaneler Abdül Ne Demek zyxel modem kurulumu 2006 kaç yaşında 1997 doğumlu kaç yaşında olur