Facebook’tan “Anonim login” Yeniliği!

  • 05 Mayıs 2015
  • 1.015 kez görüntülendi.
Facebook’tan “Anonim login” Yeniliği!

Facebook , yeni bir gizlilik ilkesi ekledi.Daha doğrusu , var olan sistemde yeni bir değişikliğe gitti demek daha doğru bir tabir olacak.Detaylar haberimizde.

Gün geçtikçe artan ve artmaya devam eden oyun siteleri , alışveriş siteleri v.b türden aklınıza gelebilecek bütün bu siteler , kayıt olmak için sizleri uğraştırmak yerine direkt olarak Facebook hesabınızla oturum açmanıza olanak sağlıyor.Çünkü dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook.Dolayısıyla siteye kayıt olacak kişilerin Facebook hesabının olma ihtimali bir hayli yüksek.

facebook-login-lider_640x360

Ancak bazı kişi veya kurumlar , bu durumu kötüye kullanmaya başladılar.Facebook , sizin o siteden üyelik açtığınız anda sitenin koyduğu tüm maddeleri kabul ettiğinizi onaylatıyor.Tüm yükümlülük kendi omzunuza biniyor.Kaydolduğunuz site sizin bilgilerinize erişebiliyor , ayrıca sizin adınıza paylaşımlarda bulunabiliyor.Facebook , bu durumun da tehlikesini sezdi ve önüne geçmek için çalışma başlattı.

Facebook , geliştirdiği bu sisteme “anonim login” adını verdi.Bu sistem sayesinde farklı bir siteye Facebook hesabınızla kayıt olmanız gerekirse ya da öyle isterseniz anonim seçeneği ile kayıt olarak site yönetimine bilgi vermekten kurtulacak , güvenlik kaygısı yaşamayı bırakacaksınız.

Anonim login ile oturum açtığınız zaman site yönetiminin sizden ilgileri bilgileri(erişmek istedikleri) görebilecek , onları kontrol altında tutabilme imkanına sahip olacaksınız.

Uygulama şu anda test aşamasında.Ne zaman kullanıma geçeceği ise bilinmiyor.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ