Facebook Messenger Üzerindeki Gizli Oyunlar

Facebook Messenger Üzerindeki Gizli Oyunlar

Facebook’un en çok indirilen uygulamalarından birisi olan Facebook Messenger uygulamasının içerisindeki gizli oyunları biliyor musunuz?

Her gün cep telefonlarımız saatlerce elimizde tutuyoruz. Sosyal medya hesaplarımızı kontrol ediyor, nerede, ne zaman, ne yaptığımızı çevremizle paylaşıyoruz. Dünyanın en büyük sosyal medya paylaşım platformlarından birisi olan Facebook’un Messenger uygulamasının içerisinde canınız sıkıldığında oynayabileceğiniz saklı gizi oyunlar olduğunu biliyor muydunuz?

Cep telefonlarımızın içerisinde kurulu olan ve SMS’in yeri alan mesajlaşma uygulamaları bulunmakta.  Bu uygulamalardan bir tanesi olan  ve Facebook Corp tarafından geliştirilen Facebook Messenger’ın içerisinde futbol, satranç, basketbol gibi oyunlar bulunuyor. Oynamanız için ise neler yapmanız gerektiğini sizler için anlattık.

KİM DAHA ZEKİ SATRANÇ’DA ÖĞRENENİN!

Facebook Messenger uygulamasında arkadaş listenizde bulunan bir arkadaşınıza tıkladıktan sonra mesaj alanına @fbchess play yazar ve gönderirseniz karşınıza satranç oyunu çıkacaktır. Oyuna arkadaşınızı siz davet ettiğiniz için oyunda ilk hamleyi davet etmiş olduğunuz arkadaşınız yapmak zorunda olarak oyun başlıyor. Oyunu oynamak için oyunu açtığımız şekilde komutlar vermemiz yeterli örneğin piyonu hareket ettirmek için @fbchess p yazıp hareket ettirmek istediğiniz alana ait kodu girmeniz gerekiyor, @fbchess ph6 gibi. Diğer taşlar için belirlenen kodlar ise kale için R, şah için K, vezir için Q, at için N ve fil için B harflerini yazmanız gerekiyor. (@fbchess Qa3 gibi)

 

FUTBOL OYNAMAK MÜMKÜN

Android ya da iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzun klavyesi üzerinde bulunan Emoji’lerden futbol topunu Facebook Messenger aracılığıyla bir arkadaşınıza gönderdiğinizde, bu emoji’ye tıklayarak rakibinizle “top sektirme” yarışı yapabileceksiniz. Arkadaşınızın da sizin gibi emojinin üzerine tıklaması gerekmekte. Oyunu ilk olarak karşı taraftaki arkadaşınız başlatmakta ve kaybeden oyunun sorunda mesaj olarak her iki tarafa da gönderilmekte. Eğer sizde bir arkadaşınızla beraber vakit geçirmek istiyorsanız bu futbol oyunu tam olarak sizlere göre diyebiliriz.

BASKETBOL’DA REKOR KIRIN

 

Facebook Messenger üzerinden az önce bahsetmiş olduğunuz oyunlar olduğu gibi basketbol da oynayabiliyorsunuz. Bu oyunu oynamak için Facebook üzerinden bir arkadaşınızın üzerine tıkladıktan sonra klavyenizden basketbol topu emojisini göndermeniz ve ardından bu emojiye tıklamanız yeterli oluyor.  Bir arkadaşınıza ikonu gönderdikten sonra o ikona tıklamanız yeterli. İkona tıkladıktan sonra karşınıza bir pota ortaya çıkıyor ve siz de büyük basket topu emojisi ile sayı atmaya çalışıyorsunuz. Hata yapınca sıfırlanan skorunuz olduğunu da belirtelim. Arkadaşınızla bu oyun sayesinde mini bir turnuva düzenleyebilir ve arkadaşınızla şeffaf olarak kimin daha çok rekor kırdığı üzerine yarışabilirsiniz.

"Facebook Messenger Üzerindeki Gizli Oyunlar konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Facebook Messenger Üzerindeki Gizli Oyunlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Messenger Üzerindeki Gizli Oyunlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları