SONRAKİ
Spotify Fitbit’inizle Etkinleştirme Spotify Fitbit’inizle Etkinleştirme
ÖNCEKİ
Fitbit Uygulamalar Nasıl İndirilir? Fitbit Uygulamalar Nasıl İndirilir?
3896
1443 0

Facebook Messenger Uygulaması Alternatifleri

Facebook Messenger Uygulaması Alternatifleri
Yazar: Aybala Bengisu Önür

5 Ağustos 2020

Bir milyardan fazla aktif kullanıcısıyla Facebook Messenger, piyasadaki en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri haline geldi. Uygulama bir ton özelliğe sahiptir. Bu özellikler kullanıcıların çevrimiçi oyunlar oynamasına, resim, video, hikaye, GIF ve daha fazlasını paylaşmasına olanak tanır. Ancak, tüm bunlar bir bedeli var. Çok yönlü bir mesajlaşma uygulaması sunmak için Facebook, Messenger uygulamasını dağınık bir karmaşaya dönüştürdü. Sadece bu değil, FM telefonunuzda yüklü olan diğer uygulamaları da etkileyebilir ve pil ömrünü önemli ölçüde azaltabilir. Neyse ki gerçekten işe yarayan bir dizi mükemmel Facebook Messenger uygulaması alternatifi var. 

1-Facebook Messenger Lite

Facebook Lite gibi, Facebook Messenger Lite da Messenger uygulamasının bir başka versiyonudur. Uygulama öncelikle internet hızlarının oldukça yavaş olduğu gelişmekte olan ülkelerdeki insanlara yöneliktir. Ancak, Hikayeler veya Facebook Messenger’dan çevrimiçi oyunlar gibi istenmeyen özelliklerden kurtulmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir. 

Uygulama, mesaj gönderme, alma, fotoğraf paylaşma ve bağlantı vb. gibi Messenger’ın tüm temel özelliklerini sunar. Uygulama, her biri farklı şeylere adanmış üç farklı sekmeye ayrılmıştır. İlk sekme sohbetler için ayrılmış bir yerdir. Burası aslında tüm konuşmalarınızı görebileceğiniz bir yer. Bir sonraki sekme, aktif arkadaşlarınızı göreceğiniz yerdir. Bir konuşma başlatmak veya kaldığınız yerden devam etmek için bunlara dokunmanız yeterlidir. Son sekme FM ayarları için ayrılmış bir yerdir. Ayrıca sizi doğrudan ana Facebook uygulamasına götürecek bir Facebook düğmesi de yer alıyor.

Ana uygulamanın bir sürümü olmasına rağmen, Facebook Messenger Lite hem sesli hem de görüntülü arama yapmanıza ve almanıza olanak tanır. Performans sorunları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan bir lite uygulama kullanmak istiyorsanız, Facebook Messenger Lite Messenger uygulamasına iyi bir alternatiftir.

Facebook Messenger

2-Disa

Disa, birçok mesajlaşma hizmetini tek bir çatı altında birleştiren çok mesajlı bir hizmettir. Ayrıca her hizmetin bir üçüncü taraf açık kaynak eklentisi kullanarak çalışması, onu listede en değerli uygulama  yapıyor. Uygulamayı yükledikten sonra, Facebook Messenger’ı bir eklenti olarak eklemeniz gerekecek ve harici bir kaynaktan indirilecek.

Daha sonra Disa, kimlik bilgilerinizi kullanarak Facebook’a giriş yapmanızı isteyecektir. Arkadaşların listesi gösterilecek ve onlarla herhangi bir sorun yaşamadan sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, Disa’nın özellikler söz konusu olduğunda çok sınırlı olduğunu belirtmek gerekir.

Yalnızca mesaj gönderip almakla sınırlı kalacaksınız. Ayrıca fotoğraf, video vb. gönderebilirsiniz, ancak GIF gönderme ve çıkartma gibi diğer seçenekler eksik. FM Lite’ın aksine, arama da başlatamaz veya alamazsınız. Facebook’a ek olarak, Telegram hesabınızı ekleyip yönetebilir ve SMS için Disa’yı kullanabilirsiniz.

Facebook Messenger hakkında merak edilenler

Facebook Messenger Uygulaması Nedir?

Facebook Messenger uygulaması arkadaşlarınız ile kolaylıkla mesajlaşmanızı sağlar.

Facebook Messenger Lite Nedir?

Facebook Messenger Lite, Messenger uygulamasının bir başka versiyonudur.

Disa Ücretsiz Mi?

Kullanıcılara tamamen ücretsiz sunulmaktadır.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Facebook Messenger Uygulaması Alternatifleri konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Facebook Messenger Uygulaması Alternatifleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Facebook Messenger Uygulaması Alternatifleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?
Fortnite Yükleme Ekranındaki Gizli ”E” Harfi Görevi
Fortnite Yükleme Ekranındaki Gizli ”E” Harfi Görevi

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.