yükleniyor...

Facebook Messenger Rekora Gitti

Facebook Messenger yeni bir rekora imza attı. Geçtiğimiz yıl 1 milyar indirme sayısına ulaşan uygulama bu sefer aylık kullanımda 1 milyara ulaştı.

Facebook rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Facebook adı altında önemli bir yere sahip olan Messenger uygulaması aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı. Çok fazla tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biri olan Messenger Facebook resmi sitesini kullanarak bir açıklama yayınladı. Bu açıklamada tüm Messenger kullanıcılarına teşekkürlerini iletti.

Facebook Messenger bu önemli başarıyı kutlamak adına, balon emojisi gönderdiğinizde tıpkı kalp emojisinde olduğu gibi küçük bir animasyon sunmakta. Ancak bu animasyonu yalnızca mobil platformda görme şansınız var.

facebook messenger

Messenger’da Neler Değişti?

Messenger’ın son olarak nisan ayında 900 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu bilgisi verilmişti. Bu rakam ocak ayında açıklanan rakamlara göre 800 milyon civarındaydı.

Uygulama 3 aylık süreç içerisinde 100 milyon aktif kullanıcı daha kazanarak önemli bir başarının aynı zamanda bir rekorun da sahibi oldu.

images

En popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından olan Messenger 2011 yılında mobil platformlara adım atmıştı.

Haziran 2015 döneminde 1 milyar indirme sayısına ulaşan uygulama yine geçen yıl Facebook’tan ayrılarak bağımsız bir uygulama olmaya karar verdi. Böylece Messenger uygulamasında mesajlaşmak isteyenler ve arkadaşlarıyla iletişime geçmek isteyenlerin isteyenlerin ek olarak bir Facebook hesabı açmasına gerek kalmadı. Messenger şu dönemde mesajlaşma hizmetiyle birlikte sesli ve görüntülü konuşma hizmeti de kullanıcılarına sunuyor.

Berkay Eke / Technosfer

Facebook Messenger Rekora Gitti konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Facebook Messenger Rekora Gitti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Sportboss American Horror Story Izle Zonguldak Nöbetçi Eczaneler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Aba Nedir dijital platform ne demek gta 6 sistem gereksinimleri marla makaron filtre fiyatları nick oluşturucu