Facebook Hello Android’i Yayınladı

  • 25 Nisan 2015
  • 819 kez görüntülendi.
Facebook Hello Android’i Yayınladı

Facebook , geçtiğimiz günlerde android kullanıcıları için bir uygulama geliştirdi.Uygulama , bir rehberi anımsatır nitelikte tasarlanmış.Hello adı verilen bu uygulama sayesinde arayan kişinin kimliğini öğrenebiliyoruz.

Dünya’nın en büyük ve en çok kullanılan mobil mesajlaşma ve sosyal paylaşım sitesi Facebook , her geçen gün kendini daha da ileriye taşımak için çalışmalar yapıyor.Geçtiğimiz günlerde like box kutusunu yenileyen ve ardından Facebook Messenger uygulamasının web sürümünü hizmete sunan Facebook , Hello uygulaması ile de bizlere göz kırpıyor.

facebookhello-585x333

Facebook , 2015 yılının ilk çeyreğine ait raporların sunulmasının ardından yeni bir uygulama ile karşımıza çıktı.Hello adı verilen bu uygulama sayesinde arayan kişi sizin rehberinizde kayıtlı olmasa bile ad-soyad gibi bilgiler gözükecek , kişi dilerse karşıdaki kişiyi bloke edebilecek.

Facebook , arayan kişinin numarasının sizde kayıtlı olması zorunluluğunu taşımıyor.Facebook algoritması sayesinde rahatça tespit edilen bilgiler için kişinin numarasının platforma daha önce bir kere eklenmiş olması yetiyor.

Facebook, geliştirdiği Hello uygulamasını şu an için Brezilya ,ABD ve Nijerya’da kullanıma sundu.Ülkemize ne zaman geleceğine dair kesin bir bilgi şu an için elimize ulaşmadı.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ