yükleniyor...

F Klavyenin Mucidi Hayatını Kaybetti !

Türkçe F Klavyeyi teknoloji dünyamıza kazandıran İhsan Sıtkı Yener, bugün 91 Yaşında hayatını kaybetti . 

Aslında nerdeyse hepimiz Q klavye düzenine alışmış durumdayız fakat Türkçe’ye en uyumlu şekilde tasarlanan F Klavye de ülkemiz için önem taşıyor. Özellikle devlet kurumları ve bilgisayar laboratuvarlarında yer verilen bu klavye , Türkçemiz için güzel bir önem taşıyor.

IMG_1624

Bu klavyeyi ülkemize kazandıran İhsan Sıtkı Yener , uzun süredir tedavi gördüğü hastahanede 91 yaşında hayata gözlerini yumdu. Pazar günü İstanbul Ayazağa Mezarlığı’na defnedilecek.

İhsan Sıtkı Yener Kimdir ?

1925 yılında Afyon’da dünyaya gelen Yener, 1942 yılında İzmir Ticaret Lisesi’ni, 1946 yılında ise İstanbul Yüksek İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. 1958 yılında ise İşletme konusunda master, ardından da aynı üniversitede doktora yapan İhsan Sıtkı Yener, Galatasaray Lisesi de dahil olmak üzere birçok değerli eğitim kurumunda eğitmenlik yaptı.

MERT BÜYÜK / TECHNOSFERR

 

F Klavyenin Mucidi Hayatını Kaybetti ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere F Klavyenin Mucidi Hayatını Kaybetti ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla