yükleniyor...

En Son Güncellemede Gelecek Olan Whatsapp’ın 8 Yeni Özelliği

WhatsApp zaman zaman kendini yeni özelliklerle güncellemeye devam ediyor. Belki de bu yüzden dünyanın en popülerWhatsApp zaman zaman kendini yeni özelliklerle güncellemeye devam ediyor. Belki de bu yüzden dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması haline geldi. Son gizlilik politikası değişikliklerinden sonra, uygulama kullanıcılar tarafından tepkiyle karşı karşıya kaldı ve bu nedenle, şimdi kullanıcıların güvenini bir kez daha kazanmak için bazı yeni özelliklerle işlevselliğini geliştiriyor. Burada, yakında tüm kullanıcılar için kullanıma sunulacak olan WhatsApp’ın yaklaşan 8 özelliğini tartışıyoruz. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

WhatsApp Yaklaşan Özellikler

1. Instagram Reels Entegrasyonu

Kısa video yapma uygulamaları dünya çapında popülerlik kazanmaya başladığından beri, bu tür uygulamalarda bir artış oldu. Facebook da aynı konseptten ilham alan Instagram Reels’i piyasaya sürdü. Şimdi, Facebook’un Instagram reels WhatsApp’a entegre etmeyi planladığı bildiriliyor.Belki reels WhatsApp’ta tamamen yeni olacak ve WhatsApp statüsünün yerini alacak veya bir kişinin Instagram profiline bağlanacak ve WhatsApp’ta reels sekmesini gösterecek. Güncelleme beta sürümünde kullanıma sunulduğunda bunu öğreneceğiz.

2. WhatsApp Görüntüleri Kaybolma Özelliği

Şu andan itibaren yalnızca kısa mesajları içeren WhatsApp’ta kaybolan mesajları zaten gönderebilirsiniz. Dolayısıyla mesajlaşma platformu artık kaybolan medyayı da gönderme özelliğini getirmeyi planlıyor. Bu özellik sayesinde kendi kendini imha eden fotoğraf ve videoları WhatsApp üzerinden gönderebileceksiniz.WaBetaInfo, özelliğin hem Android hem de iOS platformları için test edildiğini ve yakında tüm kullanıcılar için kullanıma sunulacağını bildirdi. Raporlara göre, kaybolan medyayı telefonunuza kaydedemeyecek ve bu fotoğrafları başkalarına da iletemeyeceksiniz.

3. Çoklu Cihaz Desteği

Şu an itibariyle, aynı WhatsApp numarasını aynı anda iki veya daha fazla cihazda kullanmanın bir yolu yok. WhatsApp Web’imiz var, ancak bunun için başka bir cihazda hesabınızda oturum açmak için telefonunuza ihtiyacınız olacak. Ayrıca, yalnızca bir ek cihaza izin verir ve onu ikincil telefonunuzda veya PC‘nizde kullanabilirsiniz.Yani WhatsApp şimdi yakında Beta sürümünde piyasaya sürülmesi beklenen bir Çoklu cihaz desteği özelliği üzerinde çalışıyor.WABetaInfo’nun yukarıdaki ekran görüntüsü, yeni çoklu cihaz özelliğiyle WhatsApp’ın “Yeni bir cihazda oturum aç” mesajı içeren bir sayfa göstereceğini ve bunu başka herhangi bir cihazda uzaktan yapabileceğinizi gösteriyor.

4. WhatsApp Sesli Mesajı Hızlı İleri Alma

Şu andan itibaren, bir sesli mesaj gönderdiğimizde veya aldığımızda, onu normal hızında duyabiliyoruz. Güvenebileceğiniz en iyi Windows VPN’i! Bazen bir mesaj çok uzun olduğunda, onu dinlerken değerli zamanımızı tüketebilir. Şimdi, WhatsApp sesli mesajları hızlı ileri sarma özelliğini getiriyor. Yeni güncelleme ile sesli mesajları 1.5x veya 2x hızında dinleyebileceksiniz.

5. Daha Sonra Oku ve Tatil Modları

Sohbetlerimizi gizlememizi ve daha sonra istediğimiz zaman okuyabilmemizi sağlayan WhatsApp Arşiv özelliğini duymuş olabilirsiniz. Şimdi WhatsApp bu özelliği “Daha Sonra Oku” olarak yeniden adlandıracak ve yeni bir tatil modu ile birleştirilecek.Böylece numaranızı “Tatil moduna” aldığınızda, doğrudan gelen kutunuza herhangi bir mesaj gelmeyecek ve istediğiniz zaman okuyabileceğiniz “Sonra oku” seçeneğine gidecekler. Ayrıca, gelen kutunuzda size mesaj gönderebilecek aile ve arkadaşlar gibi bazı kişileri de seçebileceksiniz.

6. Grup Cevapsız Çağrıya Katılın

En son raporlara göre WhatsApp, Grup arama özelliğini de geliştirmeyi planlıyor. Şirket, kaçırdığınız grup görüntülü veya sesli aramalara katılmanızı sağlayacak bir özellik getirebilir.Örneğin, biri sizi bir grup aramasına katılmaya davet ettiyse ve o anda katılamıyorsanız, arada devam eden aramaya katılabilirsiniz. WABetaInfo’ya göre, ‘Cevapsız Çağrıya Katıl’ özelliği iki seçeneğe sahip olacak – yoksay ve kaçır.

7. Son Görülme Üzerinde Daha Fazla Kontrol

WhatsApp ayrıca son görülme durumunuzu belirli kişilerle paylaşmanıza izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik şu an için mevcut değildir ve bazı kişileri silmeniz ve ardından yalnızca “Kişilerim”i veya Son görülme ayarlarında “Hiç kimse”yi seçmeniz gerekecektir. Ancak mesajlaşma platformu, kullanıcılara gizlilik ayarları üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için şimdi bu özelliğin işlevselliğini geliştirmeye çalışıyor. Özellik henüz beta sürümüne ulaşmadı ve yakında bekleniyor.

8. WhatsApp sohbetlerini Android ve iOS ile taşıyın

Facebook yakında sohbetlerinizi Android’den iOS’a ve tam tersi şekilde taşımanıza izin verecek. Şu an itibariyle WhatsApp sohbetlerinizi başka bir platforma taşımanın doğrudan bir yolu yok. Bazı üçüncü taraf uygulamalar bunu yapmanıza izin verir ancak WhatsApp’a göre bu yasal değildir.Ancak yaklaşan bu yeni özellik ile WhatsApp sohbetlerinizi Android’den iOS’a veya iOS’tan Android’e taşıyabileceksiniz. Bu, akıllı telefonlarını değiştiren ve bu iki platformun sınırlı veri paylaşım seçenekleri nedeniyle sohbetlerini kaybeden kullanıcılar için çok faydalı olacaktır.Bunlar, yakında Android akıllı telefonunuzda veya iPhone’unuzda gelecek olan bazı WhatsApp özellikleridir. Bu özelliklerden sizi en çok heyecanlandıran hangisi? Yorumlarda bize bildirin! Bu tür yazıların devamı için takipte kalın!

9. WhatsApp oturumu kapat

WhatsApp oturumu kapatma, ‘Hesabı Sil’ düğmesinin yerini alacak ve yakında çıkacak olan çoklu cihaz özelliğini destekleyecektir. WhatsApp güncellemelerini takip eden WaBetaInfo’nun bir raporuna göre, uygulama sonunda kullanıcıları için bir çıkış seçeneği sunacak. Bu seçenek, kullanıcıların tıpkı Facebook ve diğer sosyal ağ uygulamalarında olduğu gibi WhatsApp hesaplarından çıkış yapmalarına izin verecek. Bu özellik kısa süre önce WhatsApp’ın yeni beta sürümünde görüldü ve yakında uygulamanın hem iOS hem de Android sürümlerine yayılacağı söyleniyor. WhatsApp oturum kapatma özelliği, uygulamadaki kişilerin hesaplarını aynı anda birden fazla cihazda kullanmasına izin verecek gibi görünüyor.

En Son Güncellemede Gelecek Olan Whatsapp’ın 8 Yeni Özelliği konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere En Son Güncellemede Gelecek Olan Whatsapp’ın 8 Yeni Özelliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları