yükleniyor...

En Mutlu Şehirde Bisiklet Kiralamak Yasak !

Türkiye’de yapılan araştırmaya bakarak elde edilen verilere göre mutluluk oranı en yüksek şehir Sinop çıkmıştı. Ve bugün yerel medyanın duyurduğu habere göre bisiklet kiralamak yasaklandı. Peki neden ve nereleri kapsıyor? Detaylar haberd

Türkiye’den şaka gibi bir haberle karşı karşıyayız. Halk da ayrıca hiç hoş bir şekilde karşılamadı bu kararı ve bisiklet kiralama işletmecilerinin de protestosuna maruz kaldı . Zabıta imzası ve Belediye Başkanı Baki Ergül’ün de onayladığı karara göre şehrin tamamında değil fakat sahil yolundaki kaldırım üzerinde bisiklet sürmek yasak olucak.

Genelde zaten sahil kenarında olan bir yapı bu, merkez de pek kimsenin sürmek isteyeceğini düşünmeyiz bisikleti. Belediye’nin açıklaması ise :

Özellikle bahar ve yaz mevsimlerindeki nüfus artışı ve yoğun günübirlik ziyaretçiler nedeniyle ilimizde başta yaya trafiği olmak üzere araç kullanıcı ve bisiklet kullanıcı sayısında da artış yaşanmaktadır. İnsan yoğunluğunun arttığı bu mevsimlerde aynı yolları yayalar, bisikletliler ve araçlar paylaşmaktadır. Mevcut karayolunda bisiklet yolu bulunmaması, bununla birlikte bilgisiz ve kuralsız kullanımında etkisiyle özellikle yaz aylarında ciddi kazaları da beraberinde getiren bu durum, doğal olarak yakınmalara ve şikayetlere yol açmaktadır. Ayrıca ilimizde bisiklet park alanlarının bulunmaması nedeniyle park sorunları yaşanmaktadır. Yukarıda bahsi geçen hususlar doğrultusunda Sinop ilinde havaların ısınması nedeniyle araç ve yaya trafiğinin artacağından dolayı meydana gelebilecek sorunların önüne geçilebilmesi, ilimizin huzur ve güvenliğinin temini amacıyla belediyemizce tedbirlerin alınmasına ihtiyaç olduğu değerlendirilmiş olup, bu nedenle işletmekte olduğunuz iş yerinde ticari amaçla kiraya vermiş olduğunuz bisikletlerin 01.06.2017 tarihi itibariyle kiraya verilmemesini aksi bir durum halinde hakkınızda yasal işlem yapılacağını bilgilerinize rica ederim.

En Mutlu Şehirde Bisiklet Kiralamak Yasak ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere En Mutlu Şehirde Bisiklet Kiralamak Yasak ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle American Horror Story Izle Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Nöbetçi Eczaneler İstanbul Nöbetçi Noterler Aba Nedir Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü dijital platform ne demek zyxel modem kurulumu mastika rakı fiyatı