Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
En Büyük Şaban, Türk komedi filmi olan “Şaban” serisinin beşinci filmidir. Filmin konusu, Şaban karakterinin spor yapmasına karar vermesi üzerine gelişmektedir. Şaban, spor yapmak için bir spor salonuna yazılır ve burada hem fiziksel hem de zihinsel olarak kendini geliştirmeye çalışır. Ancak salonun sahibi olan Hüsamettin Bey’in kızı Şenay’a aşık olur ve kendini çeşitli komik durumların içinde bulur. Şaban, hem aşkıyla hem de sporla uğraşırken bir yandan da yaşadığı olaylarla güldürmeye devam eder.

Filmin başrollerinde Türk sinemasının usta komedyenlerinden olan Kemal Sunal, Şemsi İnkaya, Erdal Özyağcılar, Şevki Şenler ve Çiçek Dilligil yer almaktadır. Yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı film, 1982 yılında çekilmiştir.

Benzer bir şekilde özgün bir şekilde yeniden yazım: “Kemal Sunal Fırtınası Show TV’de Devam Ediyor! En Büyük Şaban Filmi Heyecanla Bekleniyor”

Show TV, Türkiye’nin önde gelen televizyon kanallarından biridir. Kanal, Türk televizyon tarihinde büyük bir yer edinmiş olan Kemal Sunal filmlerini yayınlama kararı almıştır. Kemal Sunal’ın sevilen karakteri Şaban’ın maceralarını konu alan “Şaban” serisinin beşinci filmi olan “En Büyük Şaban”, izleyiciler tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir.

Filmin çekimleri, 1982 yılında Türkiye’de gerçekleştirilmiştir. İstanbul ve çevresinde çekilen filmde, Kemal Sunal’ın efsanevi performansı ve komik olaylarla dolu senaryo izleyicilere keyifli anlar yaşatmaktadır. En Büyük Şaban, Türk sinemasının unutulmaz komedilerinden biri olarak bugün hala sevilerek izlenmektedir.

En Büyük Şaban, Türk komedi filmi olan “Şaban” serisinin beşinci filmidir. Filmin konusu, Şaban karakterinin spor yapmasına karar vermesi üzerine gelişmektedir. Şaban, spor yapmak için bir spor salonuna yazılır ve burada hem fiziksel hem de zihinsel olarak kendini geliştirmeye çalışır. Ancak salonun sahibi olan Hüsamettin Bey’in kızı Şenay’a aşık olur ve kendini çeşitli komik durumların içinde bulur. Şaban, hem aşkıyla hem de sporla uğraşırken bir yandan da yaşadığı olaylarla güldürmeye devam eder. Filmin başrollerinde Türk sinemasının usta komedyenlerinden olan Kemal Sunal, Şemsi İnkaya, Erdal Özyağcılar, Şevki Şenler ve Çiçek Dilligil yer almaktadır. Yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı film, 1982 yılında çekilmiştir. Benzer bir şekilde özgün bir şekilde yeniden yazım: “Kemal Sunal Fırtınası Show TV’de Devam Ediyor! En Büyük Şaban Filmi Heyecanla Bekleniyor” Show TV, Türkiye’nin önde gelen televizyon kanallarından biridir. Kanal, Türk televizyon tarihinde büyük bir yer edinmiş olan Kemal Sunal filmlerini yayınlama kararı almıştır. Kemal Sunal’ın sevilen karakteri Şaban’ın maceralarını konu alan “Şaban” serisinin beşinci filmi olan “En Büyük Şaban”, izleyiciler tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir. Filmin çekimleri, 1982 yılında Türkiye’de gerçekleştirilmiştir. İstanbul ve çevresinde çekilen filmde, Kemal Sunal’ın efsanevi performansı ve komik olaylarla dolu senaryo izleyicilere keyifli anlar yaşatmaktadır. En Büyük Şaban, Türk sinemasının unutulmaz komedilerinden biri olarak bugün hala sevilerek izlenmektedir.

ABONE OL
22 Ağustos 2023, 23:22:48

Kemal Sunal ve Nilgün Bubikoğlu’nun başrolde yer aldığı En Büyük Şaban filmi, bu akşam televizyon ekranlarında seyirciyle buluşacak. Film, saat 20.00’de başlayacak ve dram ile komedi türlerini bir araya getirecek. En Büyük Şaban filmi, merak edilen konusu ve oyuncularıyla dikkat çekiyor.

En Büyük Şaban Filmi Konusu

En Büyük Şaban, Şaban adlı karakterin memleketinden İstanbul’a gitmek üzere yola çıkmasıyla başlıyor. Ancak Şaban, otobüsten indikten sonra bir dolandırıcı tarafından kandırılır. Şaban, Boğaziçi Köprüsü’nün satıldığını öğrenir ve dolandırıcıyı bulmaya karar verir. Bu sırada Şaban, intihar etmeye çalışan birini kurtarır ve ikisi yakın arkadaş olurlar. Ancak Şaban’ın kurtardığı kişi sürekli olarak sarhoş olup hiçbir şeyi hatırlamamaktadır. Şaban ise kör bir kıza aşık olur ve onu kurtarmak için büyük çaba sarf eder.

ezgif.com-webp-to-jpg (5)

En Büyük Şaban Filminin Oyuncuları

En Büyük Şaban filminde şu oyuncular yer almaktadır:

 • Kemal Sunal – Şaban
 • Nilgün Bubikoğlu – Hülya
 • Kamran Usluer – Faik Bey
 • Reha Yurdakul – Uşak Kamil
 • Hikmet Karagöz – Hikmet
 • Dinçer Çekmez – Boksör
 • Ayten Erman – Ayten
 • Zafer Önen – Boks Salonu Sahibi
 • Hüseyin Kutman – Boks Hakemi
 • Yadigar Ejder – Boksör
 • Adem Taşay – Boksör
 • Mehmet Uğur – Hırsız
 • İbrahim Kurt – Hırsız
 • Orhan Çoban – Komiser
 • Ekrem Dümer – Doktor
 • Hüseyin Kaşif – Eğlence Salonu Yetkilisi
 • Cevdet Arıkan – Polis
 • Yaman Okay – Polis
 • Mustafa Koç – Semih
 • Arap Celal – Meyhaneci
 • Ekrem Gökkaya – Tiryaki

650x344-en-buyuk-saban-filminin-konusu-nedir-oyunculari-kimlerdir-en-buyuk-saban-nerede-cekildi-1657106595895

En Büyük Şaban Filmi Nerede Çekildi?

En Büyük Şaban filmi, çekimlerinin büyük bir kısmı İstanbul’un Nişantaşı semtinde gerçekleştirildi.

Kaynak (Foto – Haber): https://www.mynet.com/en-buyuk-saban-filmi-konusu-ve-oyunculari-en-buyuk-saban-filmi-ne-zaman-ve-nerede-cekildi-show-tv-de-kemal-sunal-firtinasi-470900-mymagazin
İçerikler yeniden haberleştirilmiştir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments