yükleniyor...

Emniyet Genel Müdürlüğü Hacklendi!

Uzun bir süredir süren siber savaşlarda yeni bir olay daha yaşandı. Anonymous isimli yasa dışı hacker grubu tarafından yapılan saldırılar sonucunda Emniyet Genel Müdürlüğü hacklendi. 17.8 GB boyutunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının verileri dışarıya açık bir şekilde paylaşıldı.Sızdırılan verilerin içeriği henüz %100 net olarak bilinmiyor.

Anonymous, geçtiğimiz aylar içerisinde yapmış olduğu açıklamalarında Türkiye’ye karşı çok ciddi saldırılarda bulunacağını açıklamıştı. ​Anonymous’un Twitter hesabında paylaştığı https://turkey.thecthulhu.com/ adresinde ise, verileri sızdıran kaynağın 2 yıldır verileri topladığı yazıyor. Bu saldırıyı küçük bir uyarı olarak yaptıklarını belirten yasa dışı grup vatandaşlık bilgilerinin sadece bir kısımını sadece şuanda paylaştı. Ellerinde çok daha büyük verilerin olduğu düşünülüyor.

Önemli Not: Verilen verilerin içerisinde bilgisayarınıza zarar verebilecek, kimlik avcılığı yapacak ya da bilgisayarınızı bir zombi bilgisayar yapacak zararlı yazılımlar olabilir. O nedenle bilgisayarınızın %100 güvenliğinden emin olmadan lütfen dosyayı bilgisayarınıza indirmeyiniz.

 

Turkey

Peki neden Anonymous saldırı düzenledi?

Almış olduğumuz bilgilere göre Anonymous, Türkiye tarafından uygulanan Rusya’ya karşı güvenlik önlemlerini gerekli bulmadığını ve Türk bilişim grubu olan Ayyıldız Tim’in Anonymous Web sitelerini kapatmasına bir tepki olarak bu tip bir saldırıda bulunduğu düşünülüyor.

Anonymous isimli yasadışı grubun 19 Aralık tarihinde yayınlamış olduğu videoda da, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Türkiye petrol alarak ve savaşçıları tedavi ederek IŞİD’i destekliyor. Türkiye lideri Erdoğan’ın IŞİD’e daha fazla yardım etmesini kabul etmeyeceğiz. Türk hükümetine sesleniyoruz, IŞİD’i desteklemekten vazgeçmezseniz internetinize ve bankalarınıza saldırmaya devam edeceğiz ve hükümet sitelerinizi çökerteceğiz. Havalaanlarınızı, askeri kurumlarınızı ve özel kurumlarla devlet organlarınızı hedef alacağız. Banka altyapınızı yok edeceğiz. Bu deliliğe son verin. Kaderiniz elinizde”

Emniyet Genel Müdürlüğü Hacklendi fakat umarız ki bu saldırılar devam etmez ve ülkemizin de bilişim alanındaki eksiklikleri en kısa sürede kapatılır.  İlerleyen saatlerde paylaşacağımız bileşim hukuku alanında uzman kişilerin yazılarını sitemiz Technosfe.com üzerinden takip etmeyi unutmayın…

Emniyet Genel Müdürlüğü Hacklendi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Emniyet Genel Müdürlüğü Hacklendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla