yükleniyor...

Elon Musk’ın Firması SpaceX, Internet için Uydularını Fırlatacak !

Elon Musk’ın insanlık adına büyük planları devam ediyor ve SpaceX firması , dünyanın tamamı için internet sağlamak adına uydularını uzaya fırlatmayı planlıyor. Detaylar haberimizde

Geçtiğimiz günlerde SpaceX firmasının yaptığı roket fırlatma  olayı konuşulmaya devam ediliyor. Dünyanın en güçlü roketi olarak söylenen Falcon Heavy’i başarılı bir şekilde fırlatan Elon Musk’ın firması SpaceX , yine muhteşem planlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor . İspanya Savunma Bakanlığı’nın tanıttığı Paz uydusunu Falcon 9 roketiyle ve iki adet deneysel genişbant uydusu ile uzaya göndermeyi düşünen SpaceX bununla bütün dünyaya internet sağlamaya hazırlanıyor.

 

SpaceX, 10 yıl içerisinde genişbant internet yayan uydu filosu kurmayı planlıyor ve bu uyduların ilk ikisi az önce bahsettiğimiz olan Microsat-2a ve Microsat-2b uyduları . Yani bu açıdan başlangıç için önem teşkil ediyor. Çarşamba Türkiye saatiyle 17.17’de fırlatılması planlanan roketler uyduları taşıyıp görevlerini yerine getirdikten sonra , geçen haftaki gibi okyanusa inişlerini gerçekleştirecekler.

SpaceX, 2019’dan itibaren 4425 tane küçük uyduyu dünyanın dış katmanına göndermeyi planlıyor ve bununla beraber tüm dünyada 7500’den fazla uydusuyla dünyaya en hızlı interneti sağlamayı hedefliyor. 2025 yılına geldiğimizde 40 milyon müşteriye hizmet vermeyi amaçladıklarını söyleyen firma , bu hesaplara göre 30 milyar dolar bir kazanç oluşturacak.

 

Eğer uydulardan internet sağlama işini yapacak olan tek firma SpaceX mi diye sorarsanız cevabımız hayır olacak. Çünkü OneWeb şirketi de önümüzdeki yıldan itibaren göndereceği 900 uydu ile beraber internet hizmeti vermeyi planlıyor. Boeing firması da bu konuyla yakından ilgileniyor ve yaptıkları açıklama da uzaydan internet sağlayacakları geçiyor. Mark Zuckerberg de aslında bu konuyla ilgili ilk açıklamaları yapan kişiydi ve onunda uzaydan internet için bir projesi var , bu sayede gelişmemiş ülkelere ücretsiz internet sağlamayı hedefliyor.

Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler ?

Elon Musk’ın Firması SpaceX, Internet için Uydularını Fırlatacak ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Elon Musk’ın Firması SpaceX, Internet için Uydularını Fırlatacak ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla