yükleniyor...

Elon Musk: Uzaktan çalışmak saçmalık

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, uzaktan çalışmayı ahlaken yanlış ve üretkenlik karşıtı olarak yorumladı. Musk, 2022 haziran ayında Tesla’da ofise dönüş politikası uygulamış ve ofise gelmeyi kabul etmeyenleri işten çıkartacaklarını belirtmişti. Çalışanlara haftada en az 40 saati ofiste geçirmeleri zorunlu kılınmıştı. Pandemi öncesinde Tesla’da uzaktan çalışmaya sıcak bakılıyordu ancak pandemi sonrasında uzaktan çalışmaya karşı sert bir tavır takınan Musk, Tesla’da uzaktan çalışma politikasına son verdi.

Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra uzaktan çalışmayı yasakladı ve çalışanların neredeyse dörtte üçünün işine son verdi. Restoran kuryelerinin veya inşaat işçilerinin evlerinden çalışamadığını söyleyen Musk, “herkesin aynı koşullarda çalışması gerektiğini ve evden çalışmanın berbat bir seçenek olduğunu” ifade etti. Elon Musk, Twitter, SpaceX ve Tesla’da çalışmak isteyenlerin her gün ofise gitmesi gerektiğini savundu.

Ülkemizde de son yıllarda uzaktan çalışma yaygınlaşmaya başladı. Covid-19 pandemisi nedeniyle birçok işletme uzaktan çalışma sistemine geçmek zorunda kaldı. Uzaktan çalışmanın avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Birçok çalışan uzaktan çalışma sisteminin esnekliğinden ve işe gitmek için yapılacak harcamalardan tasarruf etme imkanından memnun olsa da, yalnızlık ve iş ile ev hayatını dengelemekte sıkıntı çekenler de var. Bazı işletmeler de uzaktan çalışma polikasına sıcak bakmamaktadır. Bu işletmeler, ofis ortamında çalışmanın daha verimli olduğunu, ekip çalışması ve işbirliğinin öne çıktığını savunmaktadır.

Uzaktan çalışma sistemine geçen işletmelerin, çalışanların iş ile ev hayatını dengede tutmalarına yönelik destek sağlamaları önemlidir. Ayrıca, uzaktan çalışanların ücret ve diğer hakları konusunda da işletmelerin adil olmaları gerekmektedir. Bu konuda çalışanların da haklarını arama konusunda cesaretli olmaları gerekmektedir. Uzaktan çalışma sistemi tüm dünyada yaygınlaşmaya devam ederken işletmelerin bu sistemi adil ve iş performansına uygun bir şekilde uygulamaları bekleniyor.

Elon Musk: Uzaktan çalışmak saçmalık konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Elon Musk: Uzaktan çalışmak saçmalık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek American Horror Story Izle Nöbetçi Eczaneler Adana Nöbetçi Eczaneler Isparta Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü gl hf ne demek Bilgi Doktoru