yükleniyor...

Elon Musk The Boring Company Çin Tünel Projesi

Elon Musk, The Boring Company şirketiyle uzayla kalmayıp altyapı, tünel inşaatına da 2016 yılında girdi. Boring Company şimdi Çin tünellerinde çalışacak.29-31 Ağustos tarihleri arasında Şangay‘da Dünya Yapay Zeka Konferansı yapılacak. Tesla ve SpaceX CEO‘su Elon Musk da bu konferansta yer alacak. Geçtiğimiz Nisan ayında yol ve otoyollardaki trafik sıkışıklığından rahatsız olduğunu ve çözümü The Boring Company şirketiyle çözeceğini belirtmişti. Ünlü CEO ona Twitter‘da yöneltilen “Su Altı Tünelleri” sorusuna da olumlu yanıt vermişti.The Boring Company, Las Vegas sınırlarında bir tünel çalışması yürütüyor. Las Vegas projesindeki amaç da genellemek gerekirse trafik sorunu denebilir. Elon Musk, yeraltından farklı güzergahlar belirleyerek, şehirler arası sıkışıklığa bir çözüm bulmak amacıyla adım atıyor. Yeni planları hakkında çok detaylı bilgiler elde edilmese dahi öğrenebildiğimiz birkaç bilgiyi esirgeyemeyiz.

  • Boring Company, Kaliforniya kanalizasyon projesinde yeni bir tünel sondaj makinesini test ediyor. Bu testten olumlu sonuç alınırsa Godot cihazıyla daha hızlı ve daha az masraflı tünel açılabilecek.
  • Arabaların ve tünellerin yüksek hızda ilerleyebileceği yer altı tünel ağları planlıyor.
  • Elon Musk, planında arabaları ve yayaları, araba kızakları ile 200 km/h hızla taşımayı hedeflediğini belirtti.
  • Boring Company, hızlı tren ya da hyperloop kullanımını Los Angeles’da arttırmak istiyor.
  • Elon Musk, New York ve Washington’da hyperloop destekleyen tüneller açmayı da planları arasına eklemiş durumda.

Elon Musk, The Boring Company ile 2 farklı tünel hedefliyor. Biri normal otomobiller için olurken, diğer tüneli Tesla araçlarına ayırmak istediğini ve bunun için 48.7 Milyon $ harcanacağını da sizlere iletebiliriz. Şirket hali hazırda 120 Milyon $ bir yatırım almış durumda. Eğer planlar Musk‘ın istediği gibi ilerlerse The Boring Company tüm dünyaya yayılacak.Çin‘e açılacak olan yeni tünelin detaylarını Dünya Yapay Zeka Konferası etkinliğinde hep birlikte öğreneceğiz.

Elon Musk The Boring Company Çin Tünel Projesi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Elon Musk The Boring Company Çin Tünel Projesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla