yükleniyor...

Elon Musk: İstediğimi söylemeye devam edeceğim

Twitter’ın sahibi Elon Musk, CNBC’ye verdiği kapsamlı röportajda, para kaybına neden olsa bile, platformda tartışma yaratacak şeyler söyleme özgürlüğü savundu. Musk, Twitter’da paylaştıklarıyla ilgili tavrını ise Prenses Gelin filminden alıntı yaparak anlattı.

ABD’nin Teksas eyaletinde gerçekleşen silahlı saldırıyla ilgili komplo teorilerini paylaşan Musk, ünlü spekülatör George Soros hakkında da “insanlığı nefret ediyor” şeklinde bir tweet atmış ve bu nedenle antisemitizm ile suçlanmıştı. Suç ve ırk konusunda çürütülmüş teorileri barındıran paylaşımları retweet etmesi de Musk’a gelen tepkileri artırmıştı.

Tesla’nın CEO’su olan Musk’ın sözleri bir sınırı olması gerekiyor. Eğer Musk, Tesla hakkında yanıltıcı şeyler söylerse hissedarlar tarafından dava edilebilir. Ancak bu durum Musk’ın başının tweetleri nedeniyle derde girmediği anlamına gelmiyor. 2018’de Tesla’yı özelleştirmeyi planladığı yönünde tweetler atan Musk, bu nedenle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından 40 milyon dolar cezaya çarptırılmış ve Tesla’nın başkanlığını kaybetmişti. Hâlihazırda Elon Musk’ın Tesla hakkında yapacağı paylaşımların bir avukat tarafından onaylanması gerekiyor.

Elon Musk’ın sözleri, bazı insanların tepkisini çekse de, onun açık fikirli ve cesur bir kişi olduğu düşünülebilir. Kendi inandığı şeyleri söylemekten korkmayan Musk, Twitter gibi platformlar aracılığıyla düşüncelerini ifade etmekten çekinmiyor. Ancak konuşmaları, bazen dolaylı yollardan değil, net bir şekilde ifade edildiğinde daha iyi anlaşılabilir.

Elon Musk: İstediğimi söylemeye devam edeceğim konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Elon Musk: İstediğimi söylemeye devam edeceğim ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Sportboss Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Horse At Yarışı Tahminleri Zonguldak Nöbetçi Eczaneler İstanbul Nöbetçi Noterler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? marla makaron filtre fiyatları nick oluşturucu 2006 kaç yaşında 1997 doğumlu kaç yaşında olur