yükleniyor...

Elektro Manyetik Top Testlerini Başarıyla Gerçekleştirildi

Harp teknolojisinde emin adımlarla zirveye çıkmaya başlayan Türkiye’nin yeni silahı manyetik alanda büyük işler yapıyor. Aselsan’ın ürettiği bu silah düşmanı tam 12’den vuracak. Milli silah teknolojimizi haberimizde anlattık.

Türkiye’nin askeri gücünde bulunan bir çok donanımı ve yazılımı üretmekte olan Aselsan yeni bir sistem daha geliştirdi ve Elektromanyetik Top Sistemi (EMT) adını verdiği sistemin ilk denemelerini yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinin büyük bir kısımını oluşturan Aselsan’ın yeni denemiş olduğu teknoloji dünya üzerinde neredeyse bir ilk niteliğinde denilebilir. Daha önceden bazı ülkelerin lazer silahları üretmek istediklerini ve lazer silahlar için çalışmalar yaptığını biliyorduk.

Aselsan ise yine elektrik gücü ile çalışan bilim kurgu filmlerinden çıkmışcasına yeni bir silah niteliğinde Elektromanyetik Top Sistemi’ni geliştirdi. Saniyede iki bin ile iki bin beş yüz metre hıza ulaşabilen yeni sistem yaklaşık olarak ses hızının 6 katı bir hızla hedefine ilerliyor. Yeni yapılan sistemin hava savunma sistemimiz içerine girecek olan balistik füze veya top mermilerini tespit ederek imha etmesinde kullanılması düşünülüyor. Uzun çalışmaların sonucunda 300 kilometrelik bir alanda yaklaşan her cisimi etkisiz hale getirebilecek olan yeni sistem bir çok ülkede büyük yankı uyandırdı.

HERKES ÜRETİLEN BU SİLAHI ALMAK İSTİYOR

Dünya üzerinde üretmiş olduğu silah sistemleri ve savunma sistemleri ile çok büyük bir yere sahip olan Aselsan ve Havelsan’ın yeni geliştirmiş olduğu bu silah sistemi ile bir çok ülkeden tam not aldığını söyleyebiliriz. İlk olarak 2010 yılında temeli atılan ve 2014 yılı içerisinde tamamen yerli donanım ve yazılım ile üretilen sistemin yakın zamanda başka ülkelere satışının yapılması ise beklenmiyor.

Elektro Manyetik Top Testlerini Başarıyla Gerçekleştirildi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Elektro Manyetik Top Testlerini Başarıyla Gerçekleştirildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla