yükleniyor...

Elektrikli Aracınızı Artık Şarj Etmek Daha Kolay

Elektrikli otomobillerin yaygınlaşması ile birlikte farklı şarj tipleri yüzünden elektrikli araçlar için doğru şarj istasyonlarını bulmak çok imkansızdı. Google’ın geliştirdiği yeni harita özelliği ile artık şarj tipinize istasyonları filtreleyebilirsiniz.

Google Haritalar daha önce elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını harita üzerinden göstermekteydi. Fakat şarj tipleri yüzünden filtreleme sorunu yaşayan kullanıcılar yeni gelen özellik ile birlikte artık kendilerine yakın şarj tipi uygun istasyonları kolaylıkla bulabilecek.

Yani artık kullanıcılar, arabalarını şarj edebilecekleri şarj istasyonlarını kolaylıkla bulabilecekleri anlamına geliyor. Bu da oldukça kullanışlı olacak  gibi duruyor.

Yeni özellik sayesinde, kullanıcılar araçlarının desteklediği fiş türlerini ekleyebilecek ve Google onlara yalnızca bu tür eklentiyle uyumlu şarj istasyonları gösterecek. Associated Press  tarafından paylaşılan ekran görüntülerinden, Tesla, J1772, CHAdeMO, Honda, Renault ve diğerleri gibi üreticiler tarafından kullanılan, ve CCS Tip 1 ve Tip 2 dahil olmak üzere Google Haritalar tarafından desteklenen altı farklı türde eklenti bulunuyor.

Bu  özellik Android’deki Google Haritalar’da kullanıma sunulmuş durumda, fakat iOS’ta bulunan Google Haritalar’da ne zaman kullanılacağı bilinmiyor.

Elektrikli Aracınızı Artık Şarj Etmek Daha Kolay konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Elektrikli Aracınızı Artık Şarj Etmek Daha Kolay ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla