yükleniyor...

Elektra Plus Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır?

Yoğun kimyasallarla üretilen ağrı kesici hapların yerini Ağrı kesici krem almaya başladı. Gündelik hayatta çoğunlukla ve kullanılan ağrı kesici hapların yan tesirleri, bağımlılığa neden olan içerikleri yüzünden ağrı kesici kremler günümüzde daha çok tercih ediliyor.Üstelik basit kullanımı ve hızlı tesiri yüzünden ve ilaçlara oranla daha çabuk erişimi yüzünden tüketimi her geçen gün daha da artıyor. Direkt ağrıyan bölgeye uygulanabildiği için daha hızlı tesirini gösteren ağrı kesici krem ve jellerin sağladığı avantajlar hap, ilaç ve şuruplara oranla daha çok şeklinde duruyor.Şiddetli kas ağrılarının dindirilmesinde ya da tedavisinde Antiinflamatuvar ve ağrı kesici krem son derece etkilidir. Bu tür kremlere Dietilamin salisilat  içeren jellerle destek verebilirsiniz. Eczanelerden kolayca satın alınabilen ağrı kesici kremlerin etkili maddeleri, ağrı türlerine bakılırsa değişiklik gösteriyor.Her türlü ağrı kesici krem, jel ve kürün bir ilaç bulunmuş olduğunu dikkatsizlik etmeyin. Bu kür krem, jel ve kürlerin hamile hanımlarda, 6 yaşından minik çocuklara zarar verebileceğini göz önünde tutalım.ELEKTRA® PLUS, sarı renkli, berrak jeldir, etkili madde olarak % 1.25 oranında deksketoprofen ve % 0.25 a/a oranında tiyokolşikosid içeren 30 ve 50 g’’lık tüpler halinde bulunmaktadır. Deksketoprofen, steroid olmayan irin giderici ilaçlar (non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar=NSAİİ) grubuna dâhil ağrı kesici, irin giderici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Tiyokolşikosid, esas olarak kas gevşetici etkinliğe haizdir.Tiyokolşikosid, ağrılı kas spazmları ile ilişkili semptomların (hastalık belirtilerinin) tedavisinde kullanılır. Bu gibi etkilere haiz olması gibi sebeplerden dolayı da, çok sayıda kişi tarafından Elektra plus jel ne işe yarar? Ya da Elektra plus jel neye yarar? Sorularını da yöneltmeye devam etmektedir.

Endikasyon Bilgisi

İlacın etkili maddesi Deksketoprofen trometamol’dur. Elektra plus jel ne için kullanılır? Sorusuna yönelik olarak birbirinden çeşitli yanıtlar vermek de mümkün olmaktadır. ELEKTRA Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan ağrı kesici ve irin önleyici bir ilaçtır.Eklem, tendon (kasların kemiklere bağlanmasını elde eden yapı), ligament (kemikleri bir arada tutan sert bağ dokusu) ve kaslarda travmatik ya da dejeneratif kökenli ağrılı ve iltihaplı durumların tedavisi için kullanılır. Uygulanan bölgede şişliği ve ağrıyı azaltır.

Elektra Plus Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

Elektra plus jel krem ne işe yarar? Sorusunun yanıtlarına ulaşmadan önce, bu ilacı kullanmadan önce kesinlikle bilinmesi gereken birtakım hususlar da söz konusudur.Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu var ise bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez. Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri azaltmaya yararlı ağrı kesici ve irin önleyici bir preparattır. Uygulanan bölgede şişliği ve ağrıyı azaltır. Ağrılı bölgeye günde 2 ya da 3 kere sürülebilir. 7 günden fazla kullanılmamalıdır. Tedaviniz sürecinde bu ilaçla beraber, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve öteki cilt ürünlerini kullanmak sakıncalıdır. Bu ilacın kullanımı esnasında ilacı uyguladığınız bölgede tahriş oluşursa, hekiminize müracaat etmelisiniz.Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten daha sonra ilacı uygulayınız. İlacınızı uyguladıktan daha sonrasında minimum 10 dakika emilmesi için bekleyiniz. İlaç kuruduktan ondan sonra giyininiz. İlacınızı uyguladıktan hemen sonra ellerinizi ne olursa olsun sudan geçiriniz.İlacın ağzınızı ve gözlerinize temasından kaçınmalısınız. İlacın bu bölgelere teması halinde bol miktarda su ile sudan geçiriniz. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır. Hamileliğin son üç aylık döneminde ve emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.Deksketoprofen, tiyokolşikosid ya da ürünün içeriğindeki yardımcı maddelerden Herhangi birine karşı aşırı hassaslığınız var ise veya kanama probleminiz var ise ve kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız, Astımınız var ise ya da geçmişte asetilsalisilik asit (aspirin) ya da buna benzer diğer steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar kullandıktan ondan sonra astım atağı, akut alerjik rinit (alerjiye bağlı burun içinde kısa süreli iltihaplanma), burunda polip (alerjiye bağlı burun içinde oluşan kitleler), ürtiker (cilt döküntüsü), alerji sonucu yüz ve boğazda şişme (yüz, gözler, dudaklar ya da dilde şişlik, ya da solunum sıkıntılı) ya da göğüste hırıltı meydana geldiyse.Gebelik ve emzirme döneminde iseniz, Açık yaralara ya da devamlı mevcut cilt lezyonlarına, ekzematöz ve iltihaplı deri bölgelerine uygulanmamalıdır. İlacın, genital bölge ya da göze kesinlikle değdirilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde bol su ile yıkanması ve arındırılması gerekmektedir.

Elektra Plus Jel ’in Kullanım Şekli

Oral kullanım içindir. ELEKTRA PLUS jel, topikal olarak uygulanır. Hafifçe ovularak jelin cilt tarafınca tüm bunlarının emilmesi sağlanmalıdır.Mukoza ve göze temasından kaçınılmalıdır. İlacı tedavi edilecek bölgeye kâfi oranda ince bir katman halinde sıkınız ve hafifçe hareketlerle masaj yaparak, ilacın emilmesini sağlayınız. Günde 2 – 3 defa uygulanabilir. Tedavi süresi maksimum 7 gündür. 7 günün sonunda halen var olan şikâyetlerde bir azalma görülmüyor ise, tekrardan doktor ile iletişime geçilmesi önerilmektedir.

İlacın Olası Yan Etkileri

İlaçların yan etkileri söz konusu olduğunda, yalnızca hap ya da şurupların yan etki edeceği düşünülür. Fakat Elektra Plus Jel formuna sahip olan ilaçlarda da yan etki gösterme durumu söz konusudur. Özellikle uzun süre kullanılan ürünler kırılganlık ve bölgesel tahrişe niçin olabilir.Olabilecek ışık hassasiyeti veya aşırı hassaslık vakasının önlenmesi için tedavi esnasında ve tedavinin üzerinden iki hafta geçinceye kadar direkt güneş ışığına, ultraviyole ışınlarına solaryuma maruz kalınmamalıdır. Deksketoprofenin sistemik tesiri çok azca olmasına rağmen şiddetli böbrek yetmezliği ya da karaciğer hastalığı olanlarda dikkatli kullanılmalıdır. Uygulama sonrasında herhangi bir reaksiyon olması durumunda ise, ilacın derhal bırakılması gerekmektedir.Bu uyarmalar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız. Aşırı hassaslık reaksiyonları (kurdeşen, yüz, gözler, dudaklar ya da dilde şişlik ya da solunum sıkıntılı) bu tarz şeylerin hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin ELEKTRA PLUS’a karşı ciddi alerjiniz var anlamına gelir. Acil tıbbi müdahaleye ya da hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.Hafifçe ovarak jelin tamamen emilmesi sağlanmalıdır. Bu ilacı 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız. Yaşlı hastalarda doz ayarlamasına gerek kalmamıştır. Böbrek/karaciğer Yetmezliği; Şiddetli böbrek yetmezliği ya da karaciğer hastalığı olanlarda dikkatli kullanılmalıdır. ELEKTRA PLUS ile tedavi sona erdiğinde oluşabilecek tesirinde bırakır bulunmamaktadır.İlacı kullandıktan sonra, ilaçlı olan bölgenin sıcağa maruz bırakılmaması ya da üzerinin kapatılmaması da önerilmektedir. Bütün bunların yanı sıra el ile uygulamaya yapılacağı için, uygulama sonrasında elleri en iyi şekilde dezenfekte edilmesi gerekmektedir.Reçeteli ya da reçetesiz olarak satışa sunulan bu jel, 2017 yılında ortalama olarak 28 TL şeklinde satışa sunulmaktadır. Elektra plus jel 30 g, hemen her eczanede oldukça kolay bir şekilde bulunabilen bir ilaç olmaya da devam etmektedir.

Elektra Plus Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Elektra Plus Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları