yükleniyor...

Ekran Üzerindeki İlk Parmak İzi Okuyucu Tanıtıldı!

Vivo, ekran üzerinde kullanılabilen dünyanın ilk parmak izi okuyuculu telefonunu tanıttı. Synaptics tarafından üretilen sensör diğer teknoloji firmaları tarafından da kullanılabilir durumda.

CES 2018 bu yıl da gündeme damga gibi oturmuş durumda. Yeni teknolojilerin tanıtıldığı etkinlikte Vivo, dünyanın ilk ekrana gömülü parmak izi okuyuculu akıllı telefonunu tanıttı.

Akıllı telefon pazarı gün geçtikçe rekabeti daha da artan bir pazar olmaya başladı. Çeşitli teknoloji markalarının birbirleri ile yarış içine girdikleri bu pazarda her markanın kendini farklı bir özelliği ile diğerlerinden sıyırması bekleniyor. Vivo da bu sıyrılma için adım atan markalardan birisi.

Çerçevesiz, yüksek çözünürlüklü ekranlar, hızlı parmak izi okuyucu sensörler, kaliteli fotoğraf ve video çekim imkanı sunan kameralar, katlanabilir telefonlar derken çerçeve üzerinde bir yeri olmayan ancak ekrana gömülü bir şekilde bulunan parmak izi okuma sensörü de geliştirildi. 

Yalnızca OLED ekran üzerinde çalışan bu sensör Samsung ve Apple gibi büyük teknoloji şirketlerinin de kullanabileceği bir özellikte. Ekranı kilitleyip kapattığınız zaman ekrana kısa bir süre bakmanız açılmasını sağlıyor ve kilit ekranı açıldıktan sonra ekran üzerinde yer alan parmak izi sensörünün yeri tamamen kayboluyor.

Synaptics tarafından hayata geçirilen bu teknoloji 0.7 saniyelik bir sürede parmak izinin okunduğuna dair iddiada bulunuyor.

Bu teknolojinin ilk kullanıldığı marka olan Vivo tarafından, cihazın piyasaya sürülebilir bir durumda olduğu söyleniyor. Ancak çıkış tarihi ve ismiyle ilgili bir gelişme bulunmamakta.

Ekran Üzerindeki İlk Parmak İzi Okuyucu Tanıtıldı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Ekran Üzerindeki İlk Parmak İzi Okuyucu Tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla