yükleniyor...

Edge Tarayıcısı İndirme

Microsoft yeni Chromium tabanlı Edge tarayıcısını başlatıyor. Dahili izleme koruması, Web’den görüntü ve içerik almak için yeni bir koleksiyon özelliği ve işletmeler için bir Internet Explorer modu ile kullanıcılara sunuluyor. Eğer şu anda bir Chrome kullanıcısıysanız, Genel Özellikler ve kullanıcı ara yüzü açısından kullanıcılar yabancılık çekmeyecek.

Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 ve macOS kullanıcılarının hepsi yeni sürümünü indirip yükleyebilecek. Microsoft, önümüzdeki haftalarda Windows 10 kullanıcılarına Windows Update aracılığıyla bunu yayınlayacak, ancak şu anda kullanıcıların bu özelliği nasıl elde edileceği aşağıda açıklanmıştır.

  • Microsoft’un Edge sitesine gidin ve yükleyiciyi indirin
  • Yükleyiciyi çalıştırın. Bittiğinde, görev çubuğu simgesi,eski sürümün zaten yüklü olduğunu varsayarak, yeni logoya dönüşecektir
  • Yeni Edge’i başlatın. Chrome / old Edge’den veri içe aktarmayı veya yeni bir başlangıç yapmayı seçebileceğiniz bir karşılama ekranı ile karşılaşacaksınız.
  • Ayrıca, sık kullanılanların, parolaların ve daha fazlasının eşitlenmesini sağlamak için yeni sekmelerin nasıl görüneceğini veya Microsoft hesabında oturum açmayı yapılandırabilirsiniz
  • Son olarak, “ileri” düğmesine tıklayarak, Microsoft’un kişiselleştirilmiş reklamlarını, aramasını, haberlerini vb. devre dışı bırakabilirsiniz.
Edge

Mobil cihazınızda yeni Edge tarayıcısını kullanın

Masaüstü ve mobil cihazlarınızda tarayıcıyı kullanmak istiyorsanız, Microsoft ayrıca hem Android hem de IOS’ta kullanılabilir hale getiriyor. Uygulamayı Apple App Store’dan veya Google Play Store’dan indirip Windows veya macos’ta kullandığınız aynı Microsoft hesabıyla oturum açarsanız sık kullanılanlarınızı, parolalarınızı ve daha fazlasını eşitleyeceğinizi unutmayın.

Ayrıca izleme korumasını etkinleştirebilirsiniz. Mobil menüsünü, alttaki üç noktaya basarak, menüyü Değiştir’i seçerek ve ardından simgeleri görünmesini istediğiniz yere sürükleyip bırakarak özelleştirebilirsiniz.

Masaüstü ve mobil cihazlar arasında tam tarama geçmişi ve açık sekme senkronizasyonu henüz mevcut değil. Ancak Microsoft bunları önümüzdeki aylarda eklemeyi planlıyor.

Edge hakkında merak edilenler

Edge Hangi Sürümlerde Kullanılabilir?

Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 ve macOS için uygundur.

Edge Ücretsiz Midir?

Edge kullanıcılara tamamen ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Edge Mobil Kullanım Sağlıyor Mu?

Edge mobil kullanıcıları için de kullanım sağlamaktadır.

Edge Tarayıcısı İndirme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Edge Tarayıcısı İndirme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.