SONRAKİ
LSI Anahtar Kelimeler Nedir? LSI Anahtar Kelimeler Nedir?
ÖNCEKİ
HTTP ve HTTPS Arasındaki Farklar Nelerdir? HTTP ve HTTPS Arasındaki Farklar Nelerdir?
4415
1635 0

EBEBEK HACKLENDİ!

EBEBEK HACKLENDİ!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

6 Temmuz 2020

Türkiye'nin en büyük çocuk alışveriş sitelerinden olan Ebebek hacklendi. Bu durumun sonucunda Ebebek nasıl bir açıklama yaptı detaylar haberimizde.

Türkiye’nin en önde gelen bebek alışveriş sitelerinden birisi olan Ebebek.com sitesi hacklerlar tarafından hacklendi. Konu ile ilgili EBebek hacklendi bu konuda web sitesini kapatarak bir açıklama yazısı yayınlamayı tercih etti. Detaylar haberimizde.

Günlük kullanıcı sayısı ile ebeveynlerin en çok tercih etmiş olduğu sitelerden birisi olan Ebebek.com öncelikle hizmet durdurma amacı ile kullanılan DDOS saldırısına uğradı ardından verilerin üzerinde manipüle uygulandı haberi hızlıca yayılıyor.

Ebebek Hacklendi
Ebebek Hacklendi

Ebebek hacklendi kişisel verilerimiz çalındı mı?

Ebebek.com web sitesini kullanan kullanıcıların en çok merak etmiş olduğu sorulardan bir tanesi kişisel verilerim çalındı mı? Kredi kartı bilgilerim çalındı mı oluyor.

Bu konu ile ilgili olarak öncelikle şunu söylememiz gerekir ki çoğu E-ticaret sitesi kredi kartı bilgilerini tutmak yerine sanal pos sistemleri ile entegre olarak kişisel verileri sanal pos üzerinden tutulmasını sağlıyor. Bu sayede üst düzey banka seviyesinde şifrelenen verilerin decode yani şifrelerinin kırılması oldukça zor oluyor. Ancak adres, telefon gibi bilgiler veri tabanında tutulduğu için çalınması daha kolay bir hal alıyor.

Endişe etmenize gerek yok!

Ebebek tarafından yapılan açıklamada Web sitesinin kademeli olarak yayına tekrardan geleceği ifade ediliyor ve kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin çalınmadığı ifade ediliyor ancak diğer veriler ile ilgili olarak net bir açıklama yapılmış durumda değil. Web sitesinin hizmetini durdurmaya yönelik yapılan saldırının sadece DDOS olmaması aynı zamanda verilerin şifrelenmesi nedeniyle forumlarda konuşulanlara göre hacklerlar 350 Bitcoin istiyorlar.

Ebebek tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Degerli Bebeveynlerimiz,

5 Temmuz 2020 Pazar günü sabah 03:19 itibarlıyla ebebek.com web sitesi ve ebebek mobil uygulaması erişiminde yaşanan problemleri ve yaşanan süreci her zamanki açıklığımızla kamuoyuna arz ederiz. söz konusu erişim aksaklıkları, sistemlerimizin size hizmet vermesini engellemesi amacıyla dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği uluslararası bir siber saldırı ile ilgilidir. Üzüntü ile belirtmek isteriz ki bu servis engelleme girişimi bu kez “ebebek” markasına yönelik yapılmıştır. Ebebek teknik altyapısı üst düzey koruma standartları seviyesinde olup gerekli tüm güvenlik önlemleri sürekli olarak güncel tutulmaktadır. Bu doğrultuda, açıkça belirtmek isteriz ki özellikle bebeveynlerimizin kredi kartı bilgileri ile ilgili en ufak bir risk 562 konusu değildir. Yasal sorumluluklarımız çerçevesinde ilgili kurumlar ile iş birliği içinde süreç yönetilmektedir.

Alanlında yetkin uzmanlar, web sitemizin ve uygulamamızım kontroIIü ve kademeli şekilde normal seyrine dönmesi için titizlikle yapılmaktadır. Ayrıca bu süreçte hiçbir bebeveynimize herhangi bir mağduriyet yaşatmamak için 52 ildeki 161 mağazamızla hizmet vermeye devam etmekteyiz. Ebebek olarak; her zaman, her koşulda bebeveynlerimizin 10m ihtiyarlarını en iyi şekilde karşılamak önceliğimizdir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

350 Bitcoin Ne Kadar Yapıyor!

Hackerlar genellikler web sitelerinin içerisindeki verilerin açık olarak paylaşılmaması ya da şifreledikleri dosyaların şifrelerinin verilmesi için web sitesin ana sayfasına index adı verilen bir sayfa koyup yönlendirme ile takip edilemeyen para cinsi olan bitcoin üzerinden tam olarak 22.225.439,69 Türk Lirası para isteniliyor. Bu kadar yüksek bir para ödenecek mi ya da konuşulan bu konunun bir gerçeklik payı var mı şuan için net değil.

" EBEBEK HACKLENDİ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere EBEBEK HACKLENDİ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda EBEBEK HACKLENDİ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.