yükleniyor...

Duvar Kağıdı Yapıştırma Teknikleri, Duvar Kağıdı Uygulaması Püf Noktaları

Duvar kağıdı yapıştırma teknikleri, duvar kağıdı, dekoratif ve hareketli çizgi ve desenleriyle hem göze hitap eden hem de badana zahmetinden kurtaran bir süsleme tekniğidir. Eğer ev yahut ofisinizde duvarlarınızda duvar kağıdı kullanmak istiyor ve bunu de kendi kendinize halletmek istiyorsanız, duvar kağıdı nasıl yapıştırılır sorusunun yanıtını almanız gerekecek.Duvar kağıdı yapıştırma konusunda bilgi edinmek ve hatta bunu duvarlarınızda denemek istiyorsanız işte size duvar kağıdı nasıl yapılır temalı bir yazı.Duvar kağıdı kaplama işlemi için önce hangi malzemelere ihtiyaç duyacağınızı aktaralım.

  • Zımpara, kova, bez, şakül, makas, maket bıçağı, merdiven, tüysüz sert rulo, karıştırma çubuğu

Duvar kağıdı yapıştırılacak yüzey kuru olmalı ve eskiden duvar kağıdı varsa sökülmüş olmalıdır. Sökme işlemini yaparken duvar kağıdını ıslatabilirsiniz. Yahut özel duvar kağıdı sökücü malzeme de kullanabilirsiniz. Bir başka yöntem de duvar kağıdına buhar makinesiyle buhar uygulamaktır.Duvardaki çatlaklar ve oyular kapatılmış olmalıdır. Eğer duvar alçı ise astar vurulmalıdır. Duvarda küf yapacak etkenler varsa ortadan kaldırılmalıdır. Duvarlarda küf oluşumu varsa çamaşır suyuyla silinebilir.Duvar kağıdı kesilirken alttan ve üstten 5-6 santimlik pay bırakılmalıdır. Kesilecek ilk kağıt şablon olmalı. Böylelikle her seferinde yeniden ölçmenize gerek kalmaz. Kağıtları keserken desenlere denk gelmemesine dikkat edin. Yapıştırıcı tozu bir kovaya dökün ve karıştırın. 5-6 dakika daha bekleyin ve yine karıştırın.15 dakika içinde yapıştırma için kullanacağınız harcınız hazır olacaktır.  Fırça ile kağıdın arka kısmına yapıştırıcı malzemeyi homojen biçimde yedirin.  Duvar kağıdını dikkatlice yapıştırdıktan sonra isterseniz temiz bir bezle, isterseniz tüysüz ruloyla kağıdın hava boşluklarını alın.

  • Her tür hatalı yapıştırma, yırtılma ve buna benzer aksilik durumuna karşı duvar kağıdını fazla alın.
  • Desenleri doğru ve simetrik ayarladığınızdan emin olun.
  • Duvar kağıdını duvara 90 derecelik açıyla dik bir biçimde uygulayın.
  • Duvar kağıdını üst taraftan yapıştırmaya başlayın.
  • Duvar kağıdının aniden kurumaması için kapı pencere varsa kapalı durmalıdır.
  • Duvar kağıdının düz yapıştırılması oldukça önemlidir. Bunun için de terazi ve şakül kullanılmalıdır. İlk kağıdınız yamuk olursa diğer kağıtlar da yamuk olacaktır. Bu yüzden dikkatli olmanız gerekecek.

Duvar kağıdı kaplama hususu kolay ama bazı ölçütlere dikkat edilmesi gereken bir husustur. Eğer zor gelirse bir profesyonelden yardım almanız lehinize olacaktır.

Duvar Kağıdı Yapıştırma Teknikleri, Duvar Kağıdı Uygulaması Püf Noktaları konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Duvar Kağıdı Yapıştırma Teknikleri, Duvar Kağıdı Uygulaması Püf Noktaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları