BilimDonanımManşet

Dünyanın en büyük drone’u Ravn X

Ravn X isimli yeni nesil dron, Dünya’nın en büyük dronu. Günler ilerledikçe insan oğlu daha fazla gelişmeye bunun yanında faydaları ve zararları bulunmakta. Faydaları arasında bulunan bu gelişme şu şekilde;

Drone piyasası geçtiğimiz son yılarda oldukça hareketli ilerliyor ve bir çok şirket aralarında kapışıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni bir drone daha tanıtıldı bu drone’nun bu kadar fazla duyulmasının sebebi ise diğer drone’lar gibi olmaması bu drone’u diğer drone’lardan ayıran özellik dünyanın en büyük drone’u olmasıdır. Yazımısın devamını okuyarak bu drone hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Taşınabilirlik konusunda seviye atlatan drone: Blank hakkında merak ettikleriniz.

Ravn X hakkında merak edilenler

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu drone Dünya’nın en büyük drone’u olma özelliğini taşıyor.

İşte bu büyük drone hakkında araştırıp size sunmuş olduğumuz bazı bilgiler;

Ravn X diye adlandırılan bu drone bir gezegenin yörüngesine doğru uyduları taşıyabilmek için kullanıma sunulacak. Aevum adlı firmanın üretmiş olduğu Ravn X tamamı ile insansız olarak çalışacak. Bir insana gerek duymadan kalkış ve iniş yapabildiği belirtiliyor. Büyük uçakların yanı sıra 1600 m uzunluğundaki pistlerden kalkış sağlayabiliyor. Aevum’un yapmış olduğu açıklamalara güre drone’un 24 metre uzunluğa sahip olduğu ve 18 metre kanat genişliğine sahip olduğu belirtiliyor. Aevum adlı bu şirketin sunmuş olduğu bu drone hızlı bir şekilde alıcı buluyor ve yaklaşık 1 milyar dolar üzerinden anlaşma sağlandığı belirtiliyor. Gün geçtikçe drone piyasası daha da ilerleyecek ve bu drone bile elbet yerini başka bir drone’a bırakacak bu zamana kadar bekleyeceğiz. Bu ve daha fazla haber için sayfamızdaki içerikleri okumaya devam edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük drone’u Ravn X

Furkan YURDAKUL

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu