yükleniyor...

Dünya Kupası Maçları Nasıl İzlenecek?

4 yılda bir kez gerçekleşen ve bu yıl Rusya’da gerçekleşecek olan 2018 Dünya Kupası maçları 32 dünya ülkesinin katılımıyla gerçekleşecek ve tüm maçlar ülkemizde TRT kanallarından canlı yayınla izlenecek.

Bildiğiniz gibi 4 yılda bir kez gerçekleşen Dünya Kupası maçları 14 Haziran günü başlayacak. Bu yıl Rusya’da gerçekleşecek olan Dünya Kupası serüveninde yapılacak ilk karşılaşma Rusya ile Suudi Arabistan ile gerçekleşecek. Saat 14:00’da gerçekleşecek karşılaşma ile başlayacak olan bu serüven 15 Temmuz günü yapılacak final karşılaşmasıyla sona erecek ve 2018 yılının dünyanın en büyük futbol takımı belli olacak.

Bilindiği üzere Dünya Kupası karşılaşmaları yıllardır TRT ekranlarında naklen gösterilmekte. Bu yıl da ülkemizde TRT’nin ev sahipliği ile ülkemizde ücretsiz bir şekilde izlenebilecek. Karşılaşmaların gösterimini TRT üstlenince teknoloji severlerin de bildiği gibi uzun zamandır TRT kanalları bünyesinde TRT 4K kanalında yapılan yayınlar yüksek kaliteli bir şekilde izlenebiliyor. Tabi bu kaliteye sahip olabilmek için kullandığınız televizyonun da 4K görüntü kalitesine sahip olması gerekiyor.

2018 Dünya Kupası karşılaşmaları TRT 1, TRT Spor ve TRT 4K kanallarından canlı yayınlarla izlenebilecek. Ancak belirttiğimiz 4K kalitesinde yayınlanacak olan maçlar her maç geçerli olmayacak. Bildiğiniz üzere bu mücadeleye katılan 32 ülke takımı bulunuyor ve tüm bu ülkelerin yer aldığı maçların tamamını 4K çözünürlükte göstermek biraz imkansız hale geliyor. Yayınlanan tüm futbol müsabakaları Ultra HD olarak yayınlanacak.

Dünya Kupası Maçları Nasıl İzlenecek? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Dünya Kupası Maçları Nasıl İzlenecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla