SONRAKİ
Marvel’s Avengers Beta Sistem Gereksinimleri Marvel’s Avengers Beta Sistem Gereksinimleri
ÖNCEKİ
Rocket League , çevrimiçi çok oyunculu oyunu kaldırıyor Rocket League , çevrimiçi çok oyunculu oyunu kaldırıyor
8060
2985 0

Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor

Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor
Yazar: Aybala Bengisu Önür

22 Ağustos 2020

Swiss Post tarafından işletilen bir İsviçre drone teslimat hizmeti 27 Ocak’ta dağıtıma çıktı. Ancak bu teslimat Ağustos 2019’da iki drone çökmesinden sonra teslimat işlemleri askıya alınmıştı. Bu teslimatların devam etmesi için çalışmalara başlandı.

Yaşanılan bu talihsizlikten sonra Swiss Post ve Matternet drone filosunu işleten ABD şirketi, şirketlerin güvenlik prosedürlerini ve operasyonlarını gözden geçirmek ve iyileştirmeler için öneriler sundu. Hatta çalışmaları için “deneyimli havacılık uzmanlarından oluşan bağımsız bir Kurul” kurdu.

Swiss Post ve Matternet, yüksek güvenlik standartlarını ve yüksek düzeyde güvenlik bilincini koruyor. İnceleme Kurulu üyelerinden biri olan Michel Guillaume’a göre, incelenen süreçler olaylardan önce bile yüksek bir standartta idi. Görünürde uçuş operasyonlarının devam etmemesi için hiçbir neden yok.

drone

İncelemenin bir parçası olarak, Yönetim Kurulu Swiss Post ve Matternet’in operasyonlarında dört değişiklik yapılmasını öneriyor. Bu öneriler:

  1. Matternet, önceki kazaları takiben Federal Sivil Havacılık Dairesi (FOCA) ve İsviçre ulaşım güvenliği soruşturma Kurulu (Stsb) tarafından belirlenen yeni güvenlik önerilerini uygulamalıdır.
  2. Mart 2020 sonundan önce güvenlikle ilgili süreçler için bağımsız bir gözetim organının kurulmalı.
  3. Swiss Post, Matternet’in dron operasyonlarını denetleme yeteneği de dahil olmak üzere gerçek drone operasyonları , şu anda Matternet tarafından işletilen, üzerinde daha fazla kontrol sağlamalı.
  4. Matternet için, özel bir güvenlik başkanının işe alınması da dahil olmak üzere geliştirilmiş güvenlik protokolleri sağlanmalı.

İki şirket zaten bu önerileri uygulamak için çalışıyor. Matternet zaten güvenlik önerilerini hayata geçirdi. Ayrıca bir güvenlik başkanı tuttu ve inceleme kurulu, şirketlere gelecekte drone politikaları konusunda tavsiyelerde bulunmaya devam edecek. İki şirket, Mayıs 2019’teki kazadan bu yana, İsviçre’de 2,000 test uçuşlarını, başarısızlığa daha az eğilimli olması gereken gelişmiş dronelarda çalıştırdığından beri zaman harcadı.

İsviçre teslimat programı, 2017’ten beri İsviçre’de çalışıyor ve Swiss Post, droneların kan testleri gibi laboratuvar örneklerinin hastane tesisleri ve laboratuarlar arasında geleneksel ulaşımdan 45 dakika daha hızlı uçmasına izin verdiğini iddia ediyor.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri
SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss!
SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss!

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.