yükleniyor...

Domino's Pizza ,Drone ile Sipariş Teslimatına Başlıyor !

Dünya’nın en popüler pizza servisi olan Domino’s Pizza , bugün itibariyle drone ile siparişi teslim etme servisini başlattı. Bu yeni hizmet hangi ülkelerde devreye girecek , bu sorunun ve detaylar haberimizde..

IMG_1580

ABD merkezli dünyasal çapta pizza dağıtımı yapan şirket olan Domino’s , artık teknolojinin nimetlerinden tam anlamıyla yararlanmaya karar vermiş gibi gözüküyor. İnsansız hava araçları ile birlikte yepyeni bir anlayışla pizza dağıtımı gerçekleştirmeye başlayan Domino’s Pizza , ilk teslimatları Yeni Zelanda’da gerçekleştirmeye başladı.

Bu dağıtım Domino’s Pizza ile Flirtey şirketleri arasındaki ortaklık ile sağlanıyor. Müşterilere en kısa zamanda ve ayrıca maliyetten de tasarruf ederek ulaştırmayı amaçlayan Domino’s , bu çözümünü uluslararası çapta yaymak istiyor gibi gözüküyor.

IMG_1581Şimdilik motor kuryeleriyle teslimat gerçekleştiren Domino’s’un ilerde tamamen insansız hava aracı sistemini kullanma gibi bir hedefinin olduğu söyleniyor.

Fakat şuanda tek problem, menüdeki bütün ürünlerin taşınamaması. İlk etapta menüdeki bütün ürünler kullanıcıyla buluşturulamayacak. Domino’s Genel Müdürü’nün açıklamalarına göre de gitgide teslimat süresini azalttıklarını ve yeni teknoloji ile kullanıcılarına en kısa sürede ürünlerini teslim etme yönünde hedefleri olduklarını belirtiyor.

Dominos Pizza’nın droneları henüz azami olarak 2 kilogram sipariş taşıyabiliyor. Domino’s Pizza Yeni Zelanda ile başlattığı drone sipariş servisini, en yakın süreçte Avustralya, Belçika, Hollanda, Almanya, Fransa, Japonya’da kullanıma sunmayı planlıyor.

MERT BÜYÜK / TECHNOSFER

Domino's Pizza ,Drone ile Sipariş Teslimatına Başlıyor ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Domino's Pizza ,Drone ile Sipariş Teslimatına Başlıyor ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Zonguldak Nöbetçi Eczaneler Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü sosyal medya faydaları zyxel modem kurulumu subdomain mi klasör mü nabızdan hamilelik testi 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor 2006 kaç yaşında 52 hafta kaç ay