Dolandırıcılar, Kredi Kartlarından 1.5 Milyon Tl Kazandı !

Dolandırıcılar, Kredi Kartlarından 1.5 Milyon Tl Kazandı !

Kendilerini çağrı merkezi görevlisi olarak tanıtıp kart aidatlarının geri ödeneceğini söyleyerek 740 kişiyi kandıran dolandırıcılar bu kişilerden 1 Milyon 529 Bin Tl elde etti. Detaylar haberimizde.

İstanbul’da 2016 yılında çağrı merkezi şeklinde sistem kuran dolandırıcılar, vatandaşları internet üzerinde arayıp kart aidatları ve kredi dosya masraflarının iadesini sağladıklarını söyleyip inandırdılar.

Herhangi bir banka aracılığı olmadan yüksek tutarlı iadeleri gerçekleştirecekleri yönünde bilgiler veren dolandırıcılar, ikna ettikleri vatandaşlardan hizmet bedeli adı altında bir komisyon talep ettiler. Komisyon tahsilatının yapılabilmesi için de vatandaştan kredi kartı bilgilerini istediler. Aldıkları bilgilerle de kredi kartlarından para çekimi yaptılar.

Komisyon ücretleri alındı ve tahmin edebileceğiniz üzere iade işlemleri gerçekleşmedi. 41 Kişi savcılığa başvuru yaptı ve yukarda yazdığımız değerlerin gerçekleştiğini tespit etti. Ayrıca savcılık bu 31 şüpheli kişi hakkında 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istedi.

"Dolandırıcılar, Kredi Kartlarından 1.5 Milyon Tl Kazandı ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Dolandırıcılar, Kredi Kartlarından 1.5 Milyon Tl Kazandı ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dolandırıcılar, Kredi Kartlarından 1.5 Milyon Tl Kazandı ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Mert Büyük
Mert Büyük
Teknoloji hayatın güzel bir heyecanı .
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları