Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Doğuş Otomotiv, “Doğaya Kanat Açan Okullar” projesiyle çevre bilincini artırıyor

Doğuş Otomotiv, “Doğaya Kanat Açan Okullar” projesiyle çevre bilincini artırıyor

ABONE OL
03 Haziran 2023, 14:08:04

Doğuş Otomotiv’in öncü bir projesi olan “Doğaya Kanat Açan Okullar”, çevre bilincini artırmak için harika bir fırsat sunuyor. Bu proje sayesinde, öğrenciler doğal kaynak tüketimini azaltarak çevreyi koruma konusunda bilinçleniyorlar. Aynı zamanda, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelerek geleceğe daha sürdürülebilir bir bakış açısı kazanıyorlar. Doğuş Otomotiv’in sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda hayata geçirilen bu proje, geleceğin yeşil dünyası için umut verici bir adım niteliğinde.

Doğuş Otomotiv’ten “Doğaya Kanat Açan Okullar” Projesi

Doğuş Otomotiv, doğayı ve çevreyi korumayı hedefleyen “Doğaya Kanat Açtık” projesinin bir parçası olan “Doğaya Kanat Açan Okullar” adını verdiği yeni bir farkındalık serisine başladı.

Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu Projenin İlk Durağı Oldu

Projenin ilk durağı, Büyükada’da bulunan Şehit Murat Yüksel İlkokulu oldu. Bu projenin kapsamında yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş, Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu’nun öğrencileriyle bir araya gelerek, doğal hayata sahip çıkmanın ne kadar önemli olduğunu anlattı.

Doğaya Kanat Açan Okullar Projesi

Doğuş Otomotiv, “Doğaya Kanat Açtık” projesi kapsamında doğayı korumak konusunda gönüllü ve bu konuda çalışmalar yapan okullarla bir farkındalık yaratma projesine başladı: “Doğaya Kanat Açan Okullar”. Proje kapsamında bu okullardaki öğrencilerle bir araya gelerek doğal ve yaban hayatı koruma bilincini artıracak çalışmalar hayata geçiriliyor.

Atölye Çalışmaları ile Doğal Hayatı Koruma Bilinci Artırılıyor

“Doğaya Kanat Açan Okullar” projesi, bölgesindeki kuşları ve doğayı korumaya yönelik ilgisi olan ve öğrenmeye meraklı çocukları ve okulları hedefliyor. Proje kapsamında okullar öğrencilerin ve okul yöneticilerinin daveti üzerine ziyaret ediliyor ve bu okullarda öğrencilerle birlikte atölye çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu atölyelerde, öğrencilere kendi çevrelerinde gözlemledikleri kuş türleri üzerinden doğal hayatı koruma ve hayatın döngüsünü anlatma fırsatı sunuluyor. Ayrıca, Türkiye’deki 499 kuş türünün bulunduğu atlas da öğrencilere hediye ediliyor. Bu atlas, çocukların doğayı ve kuşları daha iyi anlamalarına ve takip etmelerine yardımcı oluyor.

Alper Tüydeş Öğrencilerle Buluştu

Proje kapsamında yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş, Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu’nun öğrencileriyle bir araya geldi. Alper Tüydeş, öğrencilere özellikle okulun yer aldığı Adalar Bölgesi’ndeki yaban hayatı ve kuşlar hakkında bilgi verdi. Tüydeş, öğrencilere doğa fotoğrafçılığı konusunda deneyimlerini aktarırken, Adalar Bölgesi’ndeki doğal yaşamın önemini ve bu değerli mirasa sahip çıkmanın ne kadar değerli olduğunu anlattı. Buluşmada, öğrenciler Alper Tüydeş’in rehberliğinde çevrelerinde gözlemledikleri çeşitli kuş türleri hakkında bilgi edindiler. Doğa fotoğrafçılığıyla ilgili temel teknikleri öğrendiler ve doğal çevrelerdeki hassas dengenin korunması için de farkındalık kazandılar.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İçin Başvurular Alınıyor

Proje, 2023-2024 Okul döneminde de devam edecek. Doğa Kanat Açan Okul olmak isteyen okullar, [email protected] adresine, doğa ve çevrenin korunmasına yönel

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments