yükleniyor...

DoFollow ile Nofollow arasındaki fark nedir? Backlink Nedir?

DoFollow ve Nofollow, backlinklerin hemen hemen her SEO stratejisindeki önemli unsurlarıdır. Bir link DoFollow olarak belirlenirse, o linkin bulunduğu sayfanın Google gibi arama motorlarında daha yüksek bir sıraya yerleştirilmesi için takip edilmesi gerektiği anlamına gelir. Bu sayede, sitenize gelen kaliteli linklerin arama motorları tarafından daha fazla fark edilmesi ve yükselmesi mümkündür. Nofollow linkler ise arama motorlarının takip etmemesi gerektiği anlamına gelir. Bu tür linklerin sadece kullanıcılar tarafından takip edilmesine izin verilir. Backlink ise, başka bir web sitesinden sizi veya sitenizi işaret eden bir bağlantıdır. Sitenize gelen kaliteli backlinkler, sitenizin sayfa sıralamasını arttırarak daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olur. Bu nedenle, DoFollow ve Nofollow linklerin önemi, SEO çalışmalarına çok büyük bir katkı sağlar.

DoFollow ve NoFollow Nedir?

DoFollow ve NoFollow linkler, SEO için oldukça önemlidir. Ancak iki kavram birbirine karıştırılmaktadır. DoFollow linkler, web sitesine kefil olduğunu gösterirken; NoFollow linkler, kefil olmadığını gösterir.

DoFollow linkler, Backlink sayılan linklerdir ve arama motorları tarafından sıralamalara etki eder. NoFollow linkler ise arama motorları tarafından aranan ve sıralamalara etki etmez. Bu nedenle, DoFollow linkler tercih edilmelidir.

DoFollow Link Nedir?

DoFollow link kavramı, bir web sitesindeki belirli linkin başka bir web sitesine referans olduğunu belirtmek için kullanılır. Bu linkler, köprü üzerinden bağlantı kurulmasını sağlar ve herhangi bir yönlendirme gerektirmez. DoFollow linkler, Google tarafından belirlenen bir kriterdir ve arama motorları tarafından sıralamalarda dikkate alınır.

DoFollow Etiketi Nedir? Nasıl Kullanılır?

DoFollow linkler, bir web sayfasında yer alan farklı bir sayfa veya siteye “Rel” etiketi kullanılarak HTML link bağlantısı verilmesidir. Google, 2005 yılında DoFollow linkleri belirlemiş ve diğer popüler arama motorları da tarama robotlarına DoFollow linkleri kabul ettirmiştir. DoFollow etiketi eklemek için a etiketleri arasına rel=”dofollow” yazılmalıdır.

DoFollow Backlink Nedir?

DoFollow backlink, SEO sektörü ile ilgili olan bir terimdir ve web sitelerinin üst sıralara çıkmasında önemli bir faktördür. Profesyonel şekilde uygulandığında web sitelerine yarar sağlayan bir çalışmadır.

NoFollow Link Nedir?

NoFollow linkler, arama motorları tarafından aranan ve sıralamalara etki etmeyen linklerdir. NoFollow linkler, link verilen siteye kefil olunmadığını ve herhangi bir sorumluluğun alınmadığını gösterir. NoFollow linkler, sayfanın gücünü korumak için kullanılır ve Vikipedi gibi yüksek PR değerine sahip siteler tarafından tercih edilir.

Nofollow Etiketi Nasıl Kullanılır?

 • Nofollow linkler, HTML kodunda a etiketleri arasına rel=”nofollow” yazılarak verilir.

DoFollow ve NoFollow Linkler İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

DoFollow ve NoFollow linkler, SEO için oldukça önemlidir ve her zaman kafa karışıklığına sebep olmaktadır. DoFollow linkler, web sitesine kefil olduğunu belirtir ve arama motoru tarafından sıralamalarda dikkate alınır. NoFollow linkler ise kefil olmadığını belirtir ve arama motorları tarafından sıralamalara etki etmezler.

DoFollow linkler, Backlink olarak da bilinir ve web siteleri için önemli bir faktördür. DoFollow linkleri olabildiğince kullanmak, SEO çalışmalarınızın başarıya ulaşmasını sağlayabilir. Ancak, NoFollow linklerin de önemi vardır. Bu linkler sayfanın gücünü korumanıza yardımcı olabilir ve sitenin sıralamalarını etkilemez.

DoFollow Linklerin Özellikleri

 • Web sitesine kefil olduğunu belirtir
 • Arama motorları tarafından sıralamalarda dikkate alınır.
 • Backlink sayılan linklerdir.
 • Herhangi bir yönlendirme gerektirmez.
 • Google tarafından belirlenmiş bir kriterdir.
 • A etiketleri arasına rel=”dofollow” yazılarak eklenir.

NoFollow Linklerin Özellikleri

 • Kefil olmadığını belirtir.
 • Arama motorları tarafından dikkate alınmaz.
 • Diğer web sitelerine bağlantı verirken sayfanın gücünü korumanıza yardımcı olur.
 • A etiketleri arasına rel=”nofollow” yazılarak eklenir.

DoFollow ve NoFollow kavramlarını doğru bir şekilde anlamak, SEO çalışmalarınız için oldukça önemlidir. DoFollow linkler olabildiği kadar kullanılmalı, ancak NoFollow linklerin de önemi göz ardı edilmemelidir.

DoFollow ile Nofollow arasındaki fark nedir? Backlink Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere DoFollow ile Nofollow arasındaki fark nedir? Backlink Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Sportboss American Horror Story Izle Isparta Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Aba Nedir yapılacaklar listesi uygulama Market Fiyatları nabızdan hamilelik testi