yükleniyor...

Discord Yazı Şekilleri, Tipleri, Kodları Rehberi

Discord, büyük bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılan bir mesajlaşma platformudur. Discord’da yaptığınız sohbetlerde farklı yazı tipleri kullanarak iletişiminizi daha zengin hale getirebilirsiniz. Bu yazı tipleri arasında ince, kalın, ters, italik, çizgili, altı çizili ve hatta emoji yazı tipleri de bulunmaktadır. Discord yazı şekilleri, tipleri ve kodları hakkında bilgi sahibi olmak, sohbetlerinizi daha özgün hale getirmenize yardımcı olabilir. Bu rehber, Discord kullanıcılarına farklı yazı stil ve tiplerini nasıl kullanacakları hakkında detaylı bilgi sunar. Ayrıca en yeni Discord yazı kodları da bu rehberde yer alır. Okurlar için anlaşılır bir şekilde yazılmış olan bu rehber, Discord’ta yazı yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak önemli bir kaynaktır.

Discord Yazı Tipi Nedir?

Discord yazı tipi, Discord’da bulunan farklı türdeki yazı tiplerini ifade eder. Bunlar genel kanallar, özel kanallar, duyuru kanalları ve yazılı sohbet kanalları içermektedir. Herkese açık kanallar, bir Discord sunucusunun tüm üyeleri tarafından görülebilir ve bu kanallarda herkes mesaj gönderip alabilir. Özel kanallar ise yalnızca bir sunucunun belirli üyeleri tarafından görülebilir ve özel konuşmalar için veya belirli bir grup insanla bilgi paylaşmak için kullanılır. Duyuru kanalları, önemli duyurular veya güncellemeler için kullanılır ve bu kanallarda yalnızca belirlenen kullanıcılar mesaj gönderebilir. Yazılı sohbet kanalları, kullanıcıların sesli sohbete katılmasına ve sesli kanalla ilişkili yazılı mesaj gönderip almasına olanak tanır. Her bir yazı türü farklı izinlerle özelleştirilebilir. Bu da sunucu sahiplerinin kimlerin mesaj gönderebileceğini, mesajları okuyabileceğini, kanalı yönetebileceğini ve daha fazlasını kontrol etmesine olanak tanır.

Discord Hangi Yazı Tipini Kullanıyor?

Discord şu anda platform genelinde GG Sans yazı tipini kullanıyor. Gövde metni için standart GG Sans yazı tipi kullanılıyorken logo, kendisine cesur ve basit bir görünüm kazandıracak bir değişken olan GG Sans Heavy yazı tipini kullanıyor.

Discord Yazı Tipi Boyutu Değiştirme

Discord’un platform genelinde kullandığı GG Sans yazı tipinin boyutu 16 px veya 12 pt’dir. Bu standart boyut olmakla birlikte, sohbetinizin yazı tipi boyutunu ayarlarınızdan dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Discord Yazı Tipi Boyutunu Bilgisayarda Değiştirme

Discord uygulamasını açtıktan sonra çarkın üzerine tıklayarak Kullanıcı Ayarları‘na gidin. Şimdi Uygulama Ayarları altında bulunan Görünüm seçeneğine tıklayın. Buradan yazı tiplerinin boyutunu, kelimeler arasındaki boşluğu ve kelimelerin ne kadar yakınlaştırıldığını boyutlandırabilirsiniz. Platformdan çıkış yaptıktan sonra değişiklikleriniz otomatik olarak kaydedilmiş olacaktır.

Discord Yazı Tipi Boyutunu Mobil Uygulamada Değiştirme

Uygulamayı açtıktan sonra sağ alt köşede yer alan Kullanıcı Ayarları simgesine dokunun. Buradan Uygulama Ayarları‘na gidin ve sonrasında Görünüm’e dokunun. Sohbet Yazı Tipi Ölçeklendirmesi seçeneğine gidin ve ölçeği istediğiniz gibi ayarlayın. Uygulamadan çıkıp tekrar girdiğinizde değişiklikleriniz otomatik olarak kaydedilecektir.

Discord Kalın Yazma

Discord’da kalın yazı yazmak için yapmanız gereken tek şey, yazdığınız metnin başına ve sonuna iki yıldız (*) eklemek.

Discord İtalik (Eğik) Yazma

Discord italik metin oluşturmak için yine yıldız işaretini kullanacaksınız; ancak bu sefer yalnızca bir yıldız işareti kullanmanız gerekiyor.

Discord Kalın ve İtalik Yazma

Discord’da bir metnin hem kalın hem de italik olmasını istiyorsanız, bu sefer üç yıldız kullanmanız gerekecek.

Discord Altı Çizili Yazma

Discord’da bir metnin altının çizili olmasını istiyorsanız, metnin başına ve sonuna iki alt çizgi eklemeniz gerekiyor.

Discord Üstü Çizili Yazı Yazma

Discord’da bir metnin üstünün çizili olmasını sağlamak için ~ simgesini kullanmalısınız. Metnin başına ve sonuna ~ simgesini eklediğinizde, yazdığınız yazının üstü çizili olacaktır.

Discord Spoiler Yazma

Discord kanalınızda herkesin görmemesi gereken bir şeyler yazmak istediğinizde Discord’un spoiler etiketini kullanabilirsiniz. Bunun için şu işareti kullanmalısınız: || Spoiler yazma || Çift çubuk işaretini metnin başına ve sonuna ekledi

Discord Yazı Şekilleri, Tipleri, Kodları Rehberi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Discord Yazı Şekilleri, Tipleri, Kodları Rehberi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Sportboss American Horror Story Izle Kütahya Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü subdomain mi klasör mü gta 6 sistem gereksinimleri marla makaron filtre fiyatları 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor