SONRAKİ
SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss! SEO Ajansı ve Web Tasarım Firmaları Neler Yapar? WhisperFuss!
ÖNCEKİ
En iyi Amazon Danışmanlık Hizmetleri veren firmalar En iyi Amazon Danışmanlık Hizmetleri veren firmalar
2290
848 0

DİKEY YAŞAM HATTI

DİKEY YAŞAM HATTI
Yazar: Furkan YURDAKUL

29 Ağustos 2022

İş sağlığı ve güvenliği bütün iş yerlerinde aktif olarak düşünülen ve faaliyete geçirilen en önemli unsurdur. İşveren olarak bu düzenlemeye mevzuat gereği uymak yerine, bu durumu önemli bir sorumluluk olarak kabul edip uygulamak gerekir. Görünürde, göstermelik olarak alınan güvenlik önlemleri kimseye bir fayda sağlamaz. Gerçek manada güvenliğin sağlanması ve kazaların meydana gelmemesi için ne gerekiyorsa uygulanması lazımdır.

Her çalışma alanı aynı zorluk derecesine sahip değildir. Bir kısmı daha tehlikeli bir kısmı az tehlikelidir. İşte merdivenler de tehlikeli çalışma alanlarının içerisinde yer alır. Dikey yaşam hattı merdivenlerin üzerine kurulan bir sistem olup son derece güvenlidir. Merdiven üzerine monte edilen bu sistemde herhangi bir kaza olma durumunda, işçiye bağlı olan emniyet kemeri ve halat tutucu, olası kazayı engelleyecektir. Böylece işçi, dikey yaşam hattı içerisinde hem rahat çalışacak hem de bir kaza meydana gelmesi engellenmiş olacaktır. Firmamız size en iyi hizmeti sunarak yapılacak doğru kurulumla dikey yaşam hattı oluşturabilmektedir. Kurulumun önemi kadar kullanılan malzemede bir o kadar önemlidir. Kule çalışmalarında ya da dikey merdivenler üzerinde kurulacak olan en güvenilir sistem dikey yaşam hattıdır. Merdivenler üzerine koyacağınız malzeme kısıtlı olup, zemin düz olmadığı için basamaklı alandaki kaza riski daha fazla olur. İşte bu doğrultuda dikey yaşam hattı ile işinizi hem hızlı hem de güvenli şekilde yapabileceksiniz. Doğru şekilde kurulumu sağlanan dikey yaşam hattı ekipmanlarının herhangi bir kırılma bükülme ya da kopma gibi bir durumu söz konusu olamaz. Kullanılan bütün malzemeler son derece sağlam olup halat mekanizması, işçinin düşme hareketi anında kendini kilitleyerek düşmeyi önlemektedir. Kullanılan boru profilleri dikey yaşam hattı merkezine bağlı olarak kurulumun içerisinde oldukça güvenilir yapıdadır.

Dikey yaşam hattı içerisinde kullanılan emniyet kemerinin işlevi de güvenlik adımlarının sağlanmasında büyük öneme sahiptir. İşçi çıkacağı yüksek alana dikey yaşam hattı sayesinde ve emniyet kemeri ile birlikte güvenlikli şekilde çıkarak yapacağı işi daha rahat ve hızlı şekilde tamamlayacaktır. Try Mühendislik olarak size hem kalite hem de tecrübemizi sunarak içinizin rahat olmasını sağlıyoruz.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" DİKEY YAŞAM HATTI konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere DİKEY YAŞAM HATTI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda DİKEY YAŞAM HATTI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.