SONRAKİ
Vivo İQOO Neo5 Lite’ın duyurusu yapıldı; işte cihazın özellikleri Vivo İQOO Neo5 Lite’ın duyurusu yapıldı; işte cihazın özellikleri
ÖNCEKİ
Honor 50 gücünü Snapdragon 778G işlemcisinden alacak Honor 50 gücünü Snapdragon 778G işlemcisinden alacak
4298
1592 0

Dijital Pazarlama Sektörüne Girmek İçin Neler Bilmeliyim?

Dijital Pazarlama Sektörüne Girmek İçin Neler Bilmeliyim?
Yazar: Furkan YURDAKUL

24 Mayıs 2021

İnsan hayatının dijitalleşmesiyle birlikte pazarlama sektöründe de önemli değişiklikler meydana gelmiştir.  Bu durum hem yeni iş alanlarını doğurmuş hem de dijital pazarlamanın önemini artırarak internet dünyasına dair daha çok bilgi edinilmesini gerekli kılmıştır. Dijital pazarlama sektöründe hizmet veren firmaların rakipleri arasından sıyrılarak, kendi müşteri portföyünü oluşturması ve dünyaya açılabilmesi için bazı kriterlere uygun hizmet anlayışı benimsemiş olması gerekmektedir. Peki dijital pazarlama sektörüne girmek için neler bilmelisiniz? Dijital pazarlama için neler yapılabilir, dijital pazarlama uzmanı olmak için nasıl bir kariyer gereklidir ve dijital pazarlamaya nasıl başlanır? İşte detaylar…

Görsel Düzenleme Programlarını İyi Derecede Kullanabilmelisiniz


Dijital pazarlamanın en önemli faktörü şüphesiz ki görsellerdir. İnsanlar herhangi bir ürünü fotoğraflarını inceledikten sonra satın alma eğilimine girerler. Ayrıca iyi bir görsel sunmak pazarlama şirketleri için de bir prestij kazanma yöntemidir. Bu nedenle Photoshop gibi görsel düzenleme programlarından en az bir tanesini temel düzeyde de olsa bilmek gerekecektir. Söz konusu programlarda kadraj alma, görsel üzerine yazı ekleme, renk ayarları yapmak ve de dosya formatı bilinmesi gereken hususlardır. Görsel düzenleme programı Photoshop için alternatif programlar ise; GİMP ve Pixlt’dir.

Web Sitesi Yönetimi ve Kaliteli İçerik Oluşturma


Hemen tüm dijital pazarlama sektöründe hizmet veren şirketler, herhangi bir departmanına işçi alırken “Web sitesi yönetimini bilen ve kaliteli içerik oluşturabilen” koşulumu eklemektedir. Bu nedenle dijital pazarlama sektörüne girmek isteyenlerin mutlaka web sitesi yönetimi konusunda deneyimli olması, içerik oluşturabilmek için de temel yeterlilikleri edinmesi gerekmektedir. Web sitesi yönetimi konusunda kendinize blog sayfası açarak deneyim edebilirsiniz.

seo

Güçlü SEO ve SEM Bilgisi Şart!


Seo ve Sem yalnızca dijital pazarlama sektöründe değil, web alanında hizmet veren her türlü alanda da gerekli olan bilgiler arasında yerini almaktadır. Basit bir şekilde açıklamak gerekirse SEO kavramı, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bu da demek oluyor ki Google aramalarında ilk sıralarda çıkabilmek için Seo çalışması yapılması gerekiyor. İyi bir Seo çalışması kullanıcı odaklı düşünmeyi gerektirir. Bu alanda uzmanlaşmak içinse küçük deneyimlerle işe başlamak şarttır. SEM kavramı ise arama motoru pazarlama anlamı taşımaktadır. Google arama motorunda arama yapıldıktan sonra açılan sonuç sayfasında en üst sırada görülen Adwords reklamlarının yönetimini yapmak anlamına gelen Sem, banner türevi reklamları kapsayan nitelik taşır.

Google Analytics Kullanmayı Öğrenmelisiniz


Google Analytics, aslına bakıldığında bir tür istatistik programıdır. Web sitesine gelen ziyaretçilerin istatistiklerinin takip edilmesini ve de çalışmaların buna uygun bir şekilde yönlendirilmesini sağlar. Google Analytics programının en önemli özelliği ise gelişmiş analiz ve raporlama yapabilmesidir. Söz konusu sayfaya giriş yapıldığında, web sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini, kullanıcıların hangi anahtar kelimeleri kullanarak sitenize ulaştığını, anlık web sayfanızda kaç kişinin olduğunu ve kullanıcıların web sayfanızda ne kadar zaman geçirdiğini görebilirsiniz. Google Analytics tamamen ücretsiz bir servis olarak hizmet verir. Ancak çok daha kapsamlı kullanım için ücretli versiyonlarından da faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimini Bilmelisiniz


İnsanlar bilindiği gibi zamanlarının büyük bir kısmını sosyal medyada geçirmektedirler. Dijital pazarlama sektörünün belki de en zorlu kısmını sosyal medya yönetimi oluşturacaktır. Markaların sosyal medya yönetimini yapmak için öncelikle kurumsal olmak gerekir. Yani şahsi hesap yönetiminden çok daha farklı kriterler bulunur. Ayrıca sosyal medyada güncel olmak, dikkat çekici içerikler paylaşmak da çok önemlidir. Sosyal medya yönetimini başarıyla yapabilmek için, eğitim almak da şarttır.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Dijital Pazarlama Sektörüne Girmek İçin Neler Bilmeliyim? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Dijital Pazarlama Sektörüne Girmek İçin Neler Bilmeliyim? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Dijital Pazarlama Sektörüne Girmek İçin Neler Bilmeliyim? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.