yükleniyor...

Didi , Dünya'nın En Büyüğü Olma Yolunda !

Didi, birçok dev firmadan yatırım almasıyla beraber marka değeri fırlamış durumda. Çin’in en büyük yolculuk uygulaması olan Didi, en büyük rakibi olan Uber’le rekabet halinde .

Didi , Çin’in Uber’i denebilecek bir uygulama ve Çin’de ayda yaklaşık 400milyon kişiye hizmet veriyor. Peki Didi’nin birden bu ivmesinin fırlaması neye bağlı ? Detaylar haberimizde..

Dünyanın en değerli girişimi olarak gösterilen Uber’in tahtını sallayacak bir isim arkadan geliyor. Çin’in başkenti Pekin’de konumlanan şirketin en büyük rakibi ise ülkemizde de faaliyet gösteren Uber. Dünyanın en değerli girişimi olarak gösterilen Uber’in ardından ikinci sırada yer aldığı düşünülen Didi, son dönemde Çinli internet devlerinden ciddi yatırımlar aldı. Bunlar arasında Alibaba, Tencent gibi isimler bulunuyor. Uber’den daha hızlı büyüdüğü konuşulan Didi, 3 yıl içinde 1.4 milyar yolculuk sayısına ulaşmış. Uber ise 6 yılda 1 milyar barajını ancak aşabilmiş.

Didi, Çin’de çok büyük bir popülariteye sahip ve bu da dünyanın en büyük şirketlerinin takibinde. Ayrıca hatırlatmamız gereken bir konu da Apple’ın kısa bir süre önce 1 milyar dolarlık bir yatırım yapması bu uygulamaya. Çin Merkez Bankası da bu firmaya destek verenler arasında, bu desteğin değeri de 300 milyon dolar. Şuanki yatırımlardan gelen tahmine göre 50 milyar dolarlık marka değerini geçmesi bekleniyor. En büyük rakibi olan Uber, şuanda 68 Milyar Dolarlık bir marka değerine sahip.

Çin’deki pazarın %80’den fazlasına hakim durumda. 7000 binden fazla kişiye iş imkanı tanıyan Didi, yapay zeka ve derin öğrenme alanlarında ciddi çalışmalar yürütüyor. Didi sürücüleri, günlük 70TB veri, 9 milyar rota kombinasyonu, 13 milyar işaretli nokta üretiyor. Anlamlı kılındığında sadece bu veriler bile çok büyük bir değer. Zaten Apple’ın da Didi yatırımlarının arkasında bu verilerin olduğu iddia ediliyor. 

Bakalım Didi , istediği yerlere gelip en büyük rakibi olan Uber‘in marka değerini sollayabilecek mi ? Bu firmanın dünyaya açılması da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Didi , Dünya'nın En Büyüğü Olma Yolunda ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Didi , Dünya'nın En Büyüğü Olma Yolunda ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla