yükleniyor...

DEV MÜJDE BELLİ OLDU

Uzun süredir ülkemizin bağımsızlığını bozmaya yönelik olarak yapılan çalışmaların karşısında durmamızın meyvelerini almaya başlıyoruz.

Dünyanın ve Avrupa Birliği’nin yapmış olduğu yaptırımların karşısında dik bir duruş sergileyerek ülkemize karşı gelen tüm tehditlere rağmen Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini sürdüren ve bölgeye donanmasını gönderen Türkiye sonunda mutlu sona bir adım daha yaklaştı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılan basın açıklaması sırasında Sayın Cumhurbaşkanı bir müjde verileceğini açıklamıştı. Bu konu ile ilgili sosyal medya büyük oranda sallantıya uğrayıp farklı teoriler öne atılsa da bu teorilere yanıt olarak Twitter’dan cevap veren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 

“Sayın Cumhurbaşkanımızın Cuma günü vereceğini söylediği müjdeye ilişkin birtakım spekülasyonların yapıldığını görüyoruz. Lütfen bu spekülasyonlara kulak asmayın. Hep birlikte, heyecan içinde sayın Cumhurbaşkanımızın yarın yapacağı konuşmayı bekliyoruz”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun

 ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ BİZ AÇIKLIYORUZ MÜJDEYİ!

Akdeniz bölgesinde Meis adası civarı için Navtex yayınlayan ve bölgede savaş gemileri ile hareket eden milli sismik araştırma gemimiz Oruç Reis’den güzel bir haber yarın açıklanabilir. Daha sevinmek için çok erken bir tarih olsa da Oruç Reis gemisinin Akdeniz bölgesinde bulduğu düşünülen doğal gaz ülkemiz için çok önemli bir kaynak olacak gibi duruyor.

İkinci bir güzel gelişme ise Karadeniz’de Türkiye’nin enerji kaynağı arayışları 2017 yılından beri devam ediyordu. Türkiye Petrolleri Anonim Şirketine ait “Barbaros Hayrettin Paşa” isimli sismik arama gemisi, Karadeniz’de petrol kaynağı bulmayı başardı. Bulunan bu kaynağın rezerv oranları daha net olarak belirli olmasa da şayet oradaki kaynağı kullanmaya başlayabilirsek ve Akdeniz’de ki kaynaklarımızla Cumhurbaşkanımız’ın dik duruşu ile devam edebilirsek ülkemizin dışa bağımlılığı çok büyük oranda azalacak ve ekonomimiz dış manipülasyonlardan uzaklaşabilecek. Ülkemizde bu kadar güzel gelişmelerin olması bizleri çok mutlu ederken, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından yarın açıklanılacağı düşünülen bu güzel haberleri yarın bir aksilik olmaksızın görmek dileğiyle.

DEV MÜJDE BELLİ OLDU konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere DEV MÜJDE BELLİ OLDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla