yükleniyor...

Deprem Meizu Pro 5 Mini'yi salladı!

6 Şubat tarihinde Tayvan merkezli 6.4 şiddetinde bir deprem meydana gelmişti. Bu deprem sunucunda bir çok teknoloji devi üretim konusunda yavaşlamaya ve üretimi daha ağırdan almaya özen gösterdi. Bu deprem dalgasının son etkilenen firması ise Meizu oldu. TSMC isimli Tayvan merkezli mikroişlemci üreticisi Meizu Pro 5 Mini‘nin işlemcilerini üretme görevini üstlenmişti. Deprem sunucunda maddi hasar alan TSMC üretim bantlarında oluşan sorunlar nedeni ile teslim etmesi gereken ürünleri tesliminin gecikeceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından ise akıllı telefon pazarında söz sahibi firmalardan olan Meizu yeni çıkaracağı akıllı telefonu Meizu Pro 5 Mini‘nin çıkış tarihini erteletti.

 

Meizu-Pro-5-mİni-Technosfer-com

Meizu’nun yeni çıkarmasını beklediğimiz akıllı telefonunu ne zaman tanıtacağı ile ilgili şuanda resmi bir açıklama olmasa da şirketin CEO’su Li Nan’dan bir açıklama geldi nan, “Nan, resmi Weibo hesabından deprem nedeniyle tedarik üretim bantlarında ciddi manada hasarın meydana geldiğini bildirdi. Bu nedenle Meizu Pro 5 mini modeli şimdilik askına alındı.” diye durumu basına bildirdi. Bu açıklamanın ardından telefonun piyasaya sürülmeden iptal olabileceği de ihtimaller arasında yer almaya başladı. Meizu’nun şuandan itibaren yeni akıllı telefon modeli olarak çıkarmayı düşündüğü Pro 6’ya odaklanacağını da söyleyebiliriz. Belki ilerleyen günlerde Pro 5’in küçük modeli olarak düşündüğü akıllı telefonu Pro 6’nın mini versiyonu olarak değerlendirebilir.

Meziu Pro 5 mini için düşünülen teknik özellikler ise şu şekildeydi, 4.7 inç büyüklüğünde Full HD AMOLED 178 derece IPS ekran, MediaTek Helio X20 4 fiziksel 10 sanallaştırılmış düzende işlemci, 3GB bellek,  16MP otofocus destekli lazer arka kamera, 5MP hızlı odaklı ön kamera, 32 Gb microSD kart ile arttırılabilir depolama alanı, parmak izi tarayıcısı ve 3.550 mAh kapasiteli Li-ion batarya.

 

 

Deprem Meizu Pro 5 Mini'yi salladı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Deprem Meizu Pro 5 Mini'yi salladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla