Daha hızlı, daha konforlu: Porsche Yeni Macan S

Porsche’nin kompakt SUV ürün yelpazesi güçlü Macan S ile genişliyor. Yeni Macan S, bundan önceki versiyondan 14 HP daha çok kuvvet üreten 354 HP’lik üç litre turbo şarjlı V6 motoruyla artırılmış performansın birlikte, optimize edilen yeni şasisi ile daha fazla konfor vadediyor.

Daha hızlı, daha konforlu: Porsche Yeni Macan S

Porsche’nin kompakt SUV model ailesi Macan’ın, sportif üyesi olan Macan S, yeni geliştirilmiş 3,0 litrelik V6 turbo motor ile donatıldı. Bu motoruyla bundan önceki versiyona bakılırsa 14 HP daha kuvvet üreten (354 HP) Yeni Macan S, isteğe bağlı Sport Chrono Paketi ile donatıldığında 0’dan 100 kilometre hıza, bundan önceki modele bakılırsa 0,1 saniye daha düşük bir sürede, 5,1 saniyede çıkıyor. Azami hızı saatte 254 kilometre olan otomobilin aracın yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 8,9 litre. Yeni Macan S, son kuşak Macan model serisindeki tüm yenilikleri yer alıyor. Bu yenilikler arasında aracın arkasındaki LED ışık şeridi ve tam olarak file bağlantılı, 10,9 inçlik dokunmatik ekranıyla Porsche Communication Management sistemi bulunuyor.

Daha iyi balans için yine ayarlanmış şasi

Sportifliğiyle göz alıcı Macan’ın şasisi de farklı genişlikteki lastikler ve dört çekişli Porsche Traction Management (PTM) sistemi ile yenilendi. Ön akstaki çelik parçalar alüminyumdan yapılma amortisör bağlantı çatalı ile değiştirildi. Eskiye göre daha sağlam olan yeni hafifçe alaşım tasavvur, daha kati bir yol tutuşu ve sürüş konfor sunuyor. Virajlarda nötr tepkiyi yeni ayarlanmış dönemeç çubukları sağlamaktadır. Daha önce olduğu benzer biçimde, modelin sürüş dinamiğini ve yol tutuşunu artırmaya yönelik aktif amortisör test sistemi Porsche Active Stability Management (Porsche Aktif Stabilite Yönetimi, PASM), yanal yatmaya karşı pistonlar ve yeni şok emici hidrolikler ile optimize edilmiş yüksekliği ayarlanabilir havalı süspansiyon ve Porsche Tork Yönlendirme PTV Plus, isteğe bağlı olarak alınabiliyor.

Geliştirilmiş, daha hassas pedal tepkili frenler

Yeni Macan’ın üstünde titizlikle çalışılmış frenlerindeki değişikliği sürücüler en oldukca pedal hissiyatında fark edecekler. Yeni pedal, önceki çelik olandan yaklaşık 300 gram daha hafif ve fren merkez silindirine daha kısa bir çubuk ile bağlanıyor. Bunun sonucunda daha duyarlı ve acele bir fren tepkisi elde edilirken sürücü de sağlam bağlantı yardımıyla basınç noktasını kırılgan şekilde hissedebiliyor. Yeni Macan S’in daha sportif yaklaşımı ön fren disklerine de yansıtılmış. Disklerin çapları 10 metre, kalınlıkları ise 2 metre artırılarak 360 m. Ve 36 metre’ye getirilmiş. Yeni fren balatalarının hiçbiri bakır içermiyor. Yeni Macan S isteğe bağlı şekilde Porsche Seramik Kompozit Fren Sistemi, PCCB ile de alınabiliyor.

Tamamı LED ışıklarla ve daha aerodinamik tasavvur

Standart olarak LED farların bulunduğu Macan S’de isteğe bağlı olarak Porsche Dinamik Far Sistemi Plus, PDLS Plus sistemiyle de fer dağılımı uyarlanabilir biçimde kontrol edilebiliyor. Yeni Porsche Communication Management (PCM) ise 10,9 inçlik full-HD dokunmatik ekrana haiz ve standart şekilde % ağ bağlantılı. Özellikleri içinde gerçek zamanlı trafik bilgileriyle çevrimiçi navigasyon, cep telefonu bağlantısı, iki ses arayüzü ve parlak zeka ses kontrolü bulunuyor. Standart olarak gelen özellikler arasında Porsche Connect Plus (LTE telefon modülü ve SIM kart okuyucusu dahil), kablosuz internet rabıta noktası ve bir dizi yeni Porsche Connect hizmeti de var.

Yeni tercihler: GT spor direksiyon, iyonlaştırıcı ve Yoğun Trafik Asistanı

Opsiyonel olarak sunulan GT spor direksiyon, Macan S’in sportif iç tasarımını güçlendiriyor. Direksiyona entegre mod kumandası ise Sport Response Düğmesiyle beraber isteğe bağlı Sports Chrono Paketine dahil. Daha fazla konfor için Yoğun Trafik Asistanı, ısıtmalı ön cam ve standart olarak bulunan ince parçacık hava filtresiyle beraber çalışarak otomobilin içerisindeki havanın standardını artıran iyonlaştırıcı seçenekleri de isteğe bağlı olarak seçilebiliyor.

"Daha hızlı, daha konforlu: Porsche Yeni Macan S konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Daha hızlı, daha konforlu: Porsche Yeni Macan S ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Daha hızlı, daha konforlu: Porsche Yeni Macan S ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları